26 Ekim 2007






Memeliler !



1890 lı yıllarda yaşanmış..Yüksek sosyeteye mensup bebekli kadınlar olur olmaz yerde memelerini çıkarıp, çocuk emzirmeye başlamışlar..Aristokratların yemeğinde.. Şık bir otel lobisindeki beş çayında.. Piknikte.. Lüks bir gemi ile yapılan yolculukta..Erkeklerin bir şikâyeti yok tabii.. Modadan asıl şikâyet edenler, doğurma çağı geçmiş olanlar veya çocuk yapamayanlar..Onlar da paranın zoruyla modayı yakalamışlar.. Fakir fukaradan emzirme çağındaki bebeleri kiralayarak..

Ramazan ayında müslüman kesilen, bizim magazin süprüntüleri ne yapıyor son günlerde dersiniz? Bu rezil, memeli, memesiz, omurgasızlar tayfası, hiçte inandırıcı olamayan, yapmacık bir şehit edebiyatıyla gündeme gelmeye çalışıyor olmasın sakın?



Bu yazıyı yazmak sevgili "Selma Erdal" 'ın bir yazısından sonra geldi aklıma, şu meme emzirme olayını da milli çatlaklarımızdan Selahattin Duman'dan okumuştum bir zamanlar.



5 yorum:

Selma Erdal dedi ki...

Sevgili Toprağım; işte ussal, yürekli Rumeli düşünce biçimimiz, olduğu gibi görünür içimiz...Ne yazık ki ölü toprağından medet umanlar, şehidler üzerinden rating sağlayanlar var ki onlar işte bu ümmet-i magazin omurgasızlarıdır ve de onlara olanak tanıyan küresel medyanın işbirlikçi yerel uzantıları da yine bu omurgasızlar sınıfındandır...

gaykedi dedi ki...

içlerinde omurgasız canlı olacak kadar bile gelişmemişleri var yahu, bunların bir kısmı amip, amip!

miso dedi ki...

Sevgili gaykedi,
Evrim var mı? Var bak, bunlar da en alt türler. Midem bulanıyor inan.

pıhh

Estoy gritando callado yo te llamo, te escucho, lo intento-Sessizce sesleniyorum,Sen'i arıyorum,Sen'i dinliyorum,Çabalıyorum.. dedi ki...

kibar ve asil ruhlu kedi :) haklısın bu eleştirini çok sessizce yapmışsın! öyle nazik öyle ince......

ne yazıkkki kim çalsa ona oynayan bir medya varken, en iyisi tv izlememek! 1.5 yıldır izlemiyorumen azından ruhum rahat! sefilleri izleyerek moralimi bozmuyorum!!!! sağlıcakla kal!

F. Kerim dedi ki...

Gerçekten değişik ve okuması zevkli bir blog. Blog çöplüğündeki diğer bloglardan ayrılıyor hemen. Ben daha değişik bir tarzda yazıyorum kendi blogumda. Yine de senin ilgini çekeceğini düşündüğüm konular var zaman zaman. Arada bir bak istersen. 5posta.com dayım.