01 Ekim 2007

Algının Kapıları !

Bu günkü konumuz, dünyada artık batı - İslam zıtlaşmasıyla, iyice sorun olmaya başlayan, Hz. Muhammed karikatürleri efendim. Bir parça batının kötü niyeti, biraz İslam fobisi ama büyük ölçüde İslam ve Hristiyanlığın resime-heykele ve dinsel mizaha tamamen ayrı pencerelerden bakmasının ürünü olan ah şu karikatürler, ve özellikle modern sanat adına yapılan ürünler...

Hristiyanların, çok yerde karşılarına çıkan, internette binlercesi dolaşan İsa, Tanrı, Meryem Ana karikatürleri, fotomontajlarına, fıkralarına v.s alışık olan zihinleri Müslümanların verdikleri aşırı tepkiyi anlamlandırmakta çok zorlanmakta.

Size bu konuda, geçen gün internette rastgele gezerken karşıma çıkan ve beni çok güldüren, sadece bir dakikalık "şu youtube linkini" veriyorum, hatırlatayım esas ilginç ve komik yeri en sonunda, bu arada dün okuduğum beni kafadan koparan bir Zekeriya Beyaz hoca açıklaması ekleyeyim yazımın sonuna, "Eğer bir şeyi örtüyorsa, en kutsal ve önemli şey, baş örtüsü değil, dondur" :)


8 yorum:

Goddess Artemis dedi ki...

Videodaki "I will survive" şarkısı çok akıllıca seçilmiş. Hem gerçek anlamıyla hem de mecazi anlamıyla kullanılmış ve çok güzel olmuş :o)

Zekeriya Hoca'nın ise şu "porno film üzerine gözlem" yaptığı zamanlardan beri hastasıyım. Kendisine hayatta başarılar diliyorum :-p

Goddess Artemis dedi ki...

Ah, bir de unutmadan, tabii ki

Hoşgörü ve Son Akşam Yemeği

gaykedi dedi ki...

goddess

o yazını hatırlıyorum canım, daha çok olmadı zannedersem yazalı...Beyaz hoca hakkında ne denir söyleyecek kelime bulamıyorum, beynim error veriyor :)

Adsız dedi ki...

verdiğin link e bayıldım özellikle üzerindeki entariyi atış tarzıı çok hoşuma gittiii ....


tekniği öğrenmem lazım evde bornozla denemeye başlasammı ?:Dşaka bu haaa sakın ciddiye alma kuzen

gaykedi dedi ki...

@digin-onel

aman canım dikkat sonun klipde ki gibi olmasın :)

Adsız dedi ki...

evin içinde bana çarp sa çarpsa my long vehicle mother çarpar
:D

gaykedi dedi ki...

@digin-onel

dikkat et arkadan bir zenci çarpmasın :)

Adsız dedi ki...

aman kuzen çarpan zenci olsun bir zenci için senimi kırıcam alla sen ...

:D