14 Eylül 2007

Benimle Oynar mısın ?

İnsanlar büyüdükçe OYUN konsepti de değişiyor. Gülüp eğlenmeyi bir yana bırakıp ayak oyunlarına, akıl oyunlarına dalıyor... Ve yetişkin dünyada seks, eğlencenin yerini alıyor. Tehlike, adrenalin, heyecan, korku, rekabet, yenilgi ve zafer, SEKS’le kodlanıyor. Elde etmek, baştan çıkartmak, kaçmak, kovalamak, kazanmak, kaybetmek... Hepimiz bazen bu YETİŞKİN oyunlarına kaptırıyoruz.

Sevim Gözay


7 yorum:

Goddess Artemis dedi ki...

Bu yazı, bir güzel romandan birkaç satırı anımsattı bana:

". . . İnsan hatalar yapar, hedefinden uzaklaşır, yanlış yollara sapar. İnsan zigzaglı ilerleyişini bir tür deney olarak görebilir, olanaksız bir güvenliği arzulamazsa –gözü peklik olmasa ilginç bir şey yaşanamaz- bir tür dinginliğe erişebilir. Kendi hayatınızla deney yapabilirsiniz tabii. Ama belki başka insanlarınkiyle yapmasanız iyi olur . . ."

Intimacy – Hanif Kureishi – çeviri: Dost Körpe – Everest Yayınları - 2006

"Oyunsevmez" bir bünye olarak, tüm insanlığa diyeceğim şudur ki: Oyunlarınızı, deneylerinizi ve diğer küçük hesaplarınızı üstümde uygulamaya kalkmayın! Çok pişman olursunuz! Çünkü Tanrıça'yla oyun olmaz!

RinTinTin dedi ki...

sexin anlamsal içeriğine bu kadar ögeyi kattıkça bir taraftan da tatminsel içeriği boşalıyor galiba. eroinin kolay yoldan elde ediliri ve doğal olanı gibime geliyor. ama ondan daha çok ve sıkı şekilde sarıp sarmalıyor hayatımızı.

cinsellik için insan kılığına girmiş az hayvan görmüyoruz sanalda ve gerçek hayatta.artık anlamı kalmayan herşey gibi sexin de bir anlamı kalmıyor bence. ki sadece bir tatmin değil, sevgiliye farklı bir dokunuş şekli, onun kalbine gitme yolu olarak kullanılmalı sex.

oyunlarımız evriliyor, ama çocuksu yılların oyunları kadar oyalamıyor ve doyurmuyor bizi gerçekten...

gaykedi dedi ki...

@artemis

himm, oyunlar bir zamanlar masumdu ve çocuklukta kaldı diyorsun ve yetişkin oyunlarının tehlikesi konusunda uyarıyorsun milleti tanrıçam döv mızıkçılık yapanları, oyun bozan götü borazanları :)


@rin tin tin

nerelerdesin sen yahu :) ah şu heyecan tutkusu değil mi, ama galiba isin kötüsü bir süre sonra buna bağımlı hale gelmek!

merdümgiriz dedi ki...

çok başarılı bir yazı.. fakat farklı yönlerden de algılanmalı..

gaykedi dedi ki...

@merdümgiriz

umarım farklı yönde de algılanmalı dediğin şey sadece yüksek andrealinli doğa sporlarıdır :)

Adsız dedi ki...

cocukken kılaba girip kopamazdık yaşasıııın :D

gaykedi dedi ki...

@morportakal

bol bol bira şarap takviyesi de yapamazdık değil mi:)