09 Eylül 2007

6 Yaşında Erkek !

Tesettür otellerdeki Müslüman kadınlar da neticede kadın... Plajda sınırlar kalkıyor, haşemalısı bikinilisi karışıyor. ‘Yan otelden’ denize giren Rus turistleri kocalarından kıskandıklarını itiraf edenler, hatta bu oteli tercih etme sebebinin ‘kocayı kontrol altında tutabilmek’ olduğunu söyleyenler dahi var...

Kocalar ancak böyle kontrol edilebiliyorsa, hakikaten durum çok fena demektir.Adamı salsan plaja aç kurt gibi dalacak herhalde... İşin bir de erkek kıskançlığı tarafı var: Otelde başı açık kadınlar da dolaşıyormuş. Buraya gelme nedenleri, kocaları. Neden?

Çünkü koca, mayoyla dolaşmalarını kıskanıyormuş! Kıskançlık meselesi anladığım kadarıyla erkek için de kadın için de bir bahane işlevi görüyor. Bu arada kadınlar havuzuna 6 yaşından büyük erkek çocukların girmesi yasak.

Mehveş Evin'den okuduğum bu satırlarda en çok ilgimi çeken şey, 6 yaşından büyük erkek çocuklara potansiyel sikici gözüyle bakılması oldu, ehh 10 yaşında kız çocuklarının bazı islam ülkelerinde çatır çatır evlendirildiğini düşünürsek çokta garipsememiz gerek galiba bu durumu, ah şu din kuralları :(


7 yorum:

c3maL dedi ki...

Bence senin İslam ile sorunun var? Çok nadir (antiporn olmadığı zamanlarda) girdiğimde bloguna her zaman anti-islam yazıları kopyalıyorsun. Bunları dert edeceğinize çıplak kamplarında yapılan rezillikleri dert edinin. Bunlar kötü müdür? Çok mu kötü? 6 yaşındaki çocuklar için başka bir havuz yapılır olur biter. Şart mıdır yani aynı havuzun suyunun tenin içmesi? Plajlarda üstsüz dolaşanlar günümüzde modernite adı altında (ki ahlaksızlıktır) ele alınırken biizim bayanlarımız inançlarına göre yaşadıklarına gerici, yobaz bilmem ne zart zurt. Gidin ya!! Allah hepmizi ıslah etsin.. Gözümüz istediğini görür istemediği görmez.

gaykedi dedi ki...

@c3mal

islamı değil ama, kadınların saçlarının erkekleri tahrik ettiğine inanan, 6 yaşındaki erkek çocuğuna, müslüman kadınların şehvetle bakacağını düşünen, yada tam tersi, o ufacık çocuğun bu kadınlara kötü gözle bakabileceğini varsayan sapıkları, yani radikal islamı eleştiriyorum, ve eleştirmeye devam edeceğim.

Goddess Artemis dedi ki...

@ gaykedi:

Aaaaaaa, neden böyle diyorsun şekerim? İslam hoşgörü diniymiş ya, üstelik sadece Arap yarımadasına değil, tüm âlemlere [âlem deyince aklıma geldi, geçenlerde birkaç arkadaş âlemlere aktık... :-p] inmişmiş! Hey yavrum hey! Yalnız, benim gezegenime nüfuz etmeyi başaramadı!

Yine bir başka blogcu arkadaşın bir yazısına yaptığım yorumu burada da tekrarlamak istemiyorum, o nedenle, linkler burada, buyurun buradan yakın:

22 Ağustos 2007 Leman

Son Akşam Yemeği ve Hoşgörü

*guru* Banu dedi ki...

Cemal bey annenizden doğduğunuzda siz giyinik miydiniz, çok merak ettim? Çıplaklar Kampı gibi oluşumlar da ülkemizde pek yok zaten... Ki, evde aynaya baktığınızdan farklı ne görüyorsunuz orada acaba??
Merak etmeyin baktıkça alışırsınız kendinize ve çıplaklığa... Yüzünüz, elleriniz gibi sizin birer parçanız her bir uzvunuz...
Ama biliyor musunuz, "üstsüzler" ülkemiz abazalarını eğitti geçen zaman içinde! Eskiden "hiç görmemiş" gibi bakanlar artık göre göre memelerin de vücudun bir parçası olduğunu öğrendi...


Asıl konu : İslamiyet sizce kadınları 2. sınıf mı görüyor?
Bu üstteki gibi yorumlar (6 yaşındaki çocuğun cinsel şevhet uyandırması, kadınların "fazlaca" örtünmeleri v.s.) 2. değil hatta 3. sınıfa sokuyor bence...

gaykedi dedi ki...

Mustafa Kemal'in dişi şövalyeleri, harikasınız kızlar :)

Adsız dedi ki...

YAZDIKLARINIZA KATILMIYORUM.ÇOK MERAK EDİYORUM ACABA DİNE KARŞI BU İSYANKAR TUTUMUNUZUN SEBEBİ DÜYA ÜZERİNDEKİ BÜTÜN ÇOK MENSUBU BULUNAN İSLAMİYET HRİSTİYANLIK MUSEVİLİK GİBİ DİNLERİN SİZİN TERCİHİNİZİ LANETLEMESİ Mİ ACABA?

gaykedi dedi ki...

@isimsiz

dünyada din mi yok ayol bana, islamda onlarca mezhep binlerce tarikat ve en başta "ne olursan ol gel" diyen mevlana var yahu, hiristiyanlarda da istesem kilisede bile erkek erkeğe düğün yapabiliyorum daha ne olsun :)