06 Ağustos 2007
Eşek, Deve ve Boeing !

New York'ta Papa'nın, yoğun bir meraklı kalabalığının ortasından geçen Cadillac, Birleşmiş Milletler binasına doğru yaklaşıyordu.

Karşı kaldırımdaki binlerce insanın itiş kakışı arasında, neredeyse kaybolmuş olan ufak tefek bir Haham, yanındaki genç Yahudi'ye:

- Doğrusu çok mükemmel yürütmüşler işlerini, dedi; biliyor musun ki vaktiyle Kudüs'te sadece bir eşekle başlamışlardı işe...

Çetin Baba'dan okuduğum bu fıkra aklıma, geçen gün öğrendiğim dünyanın en büyük havaalanının hac için 100 km karelik bir alanda S. Arabistan'da kurulu olduğu bilgisini ve bu işe sadece bir deveyle başlayanları hatırlattı bana.

Milyonlarca müslümanı, her birinden binlerce Euro alarak Amerikan Boeing'lerine Avrupa yapımı Airbus'lara bindirip şeytan taşlamaya götürenler sizce de işlerini mükemmel yürütmemişler mi ne dersiniz? Gaykedi


7 yorum:

"Denize dek ırmakdır adın..." dedi ki...

hârika!
olayın özü ancak bu kadar ortaya konabilir!

Parizyen Ay Lambasi dedi ki...

=)

aman dikkat kedi, ne olur ne olmaz, sitene boeingler pike dalis yaparlar, basini kurtaramazsin =)

gaykedi dedi ki...

sevgili "denize dek ırmaktır adın" dini dolara-euroya çevirenler için tokat gibi bir yazı değil mi!

sevgili "parizyen" o küfürbaz boingler zaman zaman siteme dadanıyorlar, onlar yüzünden yorumları direkt okeyletmiyorum eskisi gibi!

atila dedi ki...

çok güzel bi yazı gaykedi,
artık insanlar keşke elindekilerin bir kısmını bilimsel gelişmelere fon olarak değerlendirse.. Türkiye'de her mahallede ne camiye ne başka bişeye benzeyen insanlar "vay be helal olsun dindar adammış" diye isimlerini verdikleri minaresiz yapıcıklar yerine kütüphaneler yaptırsa, belki bi nebze gelişmiş olurduk. tamam isteyen ibadethanesini açsın ona benim itirazım değil, desteğim olur. ama öyle insanlar var ki hacı ---- cami sini yaptırıyorlar böyle minicik. ama 20 metre ilerisinde başka bi cami var, yani ne gerek var illa üzerinde adının yazılı olduğu, içinde ibadet edenin dahi olmadığı mekanlara...

gaykedi dedi ki...

atila'cım din o kadar sömürülmeye müsat damar bir konu ki, bazı insanlar bunu pek güzel beceriyorlar..bir yerlerde cami yaptırma derneği altında faailyet gösteren, toplanan paraların bir kısmını sömürenlerin haberini bile okuduğumu hatırlıyorum!

Musa dedi ki...

Şahane bir yazı! Ellerine sağlık.

gaykedi dedi ki...

@musa;

tesekkurler, aynı zaman da düsündürücü bir konu değil mi?