03 Ağustos 2007
Benimle Ayrılır mısın !

Rusya'nın Samara kentinde bir şirket, barışcıl bir şekilde boşanan çiftler için ücretli törenler organize etmeye başladı. Buna göre çift, evliliklerinin son gününde arkadaşlarına yemek veriyor. Geçmişin anılarıyla dolu yerlerine birlikte son bir gezi yapılıyor.

Hatta isteyenlere bir otelde "veda gecesi" için pahalı bir oda ayrılıyor. Ve içkili, yemekli bir törenle çift ayrılıyor ve birbirlerine "her zaman dost kalma" sözü veriyor. Organizatörler boşanma törenleriyle "bir ilk" gerçekleştirdiklerini söylüyorlar.

Hakan Aksay


19 yorum:

Adsız dedi ki...

o geceden sonra ayrılması daha zor olabilir...

gaykedi dedi ki...

evey yaa "Morportakal", arkadaşlara yemek vermek ve ayrılacağımızı kendi ağzımızdan açıklamak falan neyse de, yok son gece beraber yatmak ve bize anısı olan özel yerleri gezmek koyar be adama!

fendalinka dedi ki...

böyle bir törenle ayrılınmaz hakıkaten.. yanı ben o gece mutlu olabılıyosam ayrılmamayı seçerım.. bıde ne o öle anılar falan bıldıgın ıskence gıbı olur gusel anları hatırla sonra dön arkana gıt çok zor..

dost kalmakta ne buyuk mıdesızlıktır.. bokunu çıkardılar herseyın..

gaykedi dedi ki...

"Fendalinka"cım dost kalmanın midesizlik olduğu fikrine katılmıyorum ama bunlar da abartmışlar be kardeşim değil mi yaa!

atila dedi ki...

yakında türkiye formatını da yaparlar o zaman görürüz ama bizimkinin içine kaynana falan atarlar ortam neşelensin diye. hem çiftler daha kolay ayrılır. programın ismi de "boşanalım artık-kaynananın gazabı" olsun. bak izleyici nasıl yapışıyo ekrana :)

gaykedi dedi ki...

Atila'cım yanlış anlamışsın yahu, bu bir tv programı değil, düğün organizasyonu yapan birileri gibi bu boşanma törenlerinide düzenleyen bir şirket var ortada :)

atila dedi ki...

bana gözlük şart oldu :) saol gaykedi yorumunu okuduktan sonra tekrar okudum yazıyı. iki dakka da senaryo yazmışım ya :)

Mobius dedi ki...

Böyle bir"ilk"in Rusya'da olması beni şaşırttı.Her türlü somut/ soyut elde ne varsa tüketen ve bunu açıkca veya el altından zorlayıcı olarak tüketmeye zorlayan Amerika'da olsa hiç şaşırmazdım ama Rusya...düşündürücü.Özellikle son zamanlarda boşanma oranlarının artmasıyle belki de bir "geri dönüş"ya da "geri döndürme" çabası olarak da adlandırılabilir. Ama şaşırtıcı Rusya'da olması:)

gaykedi dedi ki...

sevgili "Atila" ben bilgisayarda çalışırken gözlük taktığım halde bazen şaşırıp yada yanlış anlayıp ne senaryolar yazıyorum bir bilsen :)

sevgili "Mobius" bu tip haberler genelde protestan ve ultra liberal ülkelerden çıkar, Rusya gibi ortodoks bir ülkenin Samara gibi dünyada pek bilinmeyen bir kentinden çıkması, haklısın gerçekten ilginç!

Cihan TEKİN dedi ki...

ehehe...bizim memlekette kesin kan çıkardı o masadan... '' Ya benimsin ya toprağın'' şarkısı eşliğinde içerken gaza gelmiş erkek... ve ertesi sabah gazetelerin üçüncü sayfasında yer alır o tören...

gaykedi dedi ki...

haklısın "Cihan" bizde ayrılmalar nedense hep çok problemli, sorunlu oluyor!

ertank dedi ki...

hayat sanatı taklit ediyor hakikaten. kitaptan çalınmış bir uygulama bu, hem de epey iyi bir kitaptan. michel tournier'nin "veda yemeği". hararetle tavsiye ederim. tatile çıkmadıysanız çıkarken bu kitabı alın derim.

DeLiCeVaT dedi ki...

iyi bir şekilde ayrılmak da kopmayı zorlaştırmaz mı? bence kaçıp gitmeli habersizce...

gaykedi dedi ki...

evet yaa Cecat'cığım bu kadarı fazla, insana hüzün basar bee :(

herseydenbiraz dedi ki...

bu çiftler pek ayrılmak istemiyorlarmış gibi geldi bana. adam gibi ayrılsınlar işte şamataya ne gerek var... yine de son gece ilginç bir fikir ! :-)

gaykedi dedi ki...

sevgili "herşeydenbiraz" evet ilginç fikir gerçekten, belki de adam gibi ayrılmak budur ama bizim topluma çok ters biz kavga-gürültü seven bir akdeniz ülkesiyiz sonuçta!

Adsız dedi ki...

bence de:)ya dusunun hangı ınsan ayrılmak ıcın yemek werir:):):) koptum yaaa:D sahsen bn bızımkılerı oyle dusunemıyorum ilginç bi yazı olmus saygılar...:)

gaykedi dedi ki...

evet bu gömlek bize birkaç numara büyük gelir sevgili "Angellica"

Adsız dedi ki...

HAH BİR BU EKSİKTİ....

ANNEMİ DÜŞÜNDÜM BİR AN AYRILACAĞIMIZ AKŞAM KENDİ ELLERİYLE KOCA BİR KAZAN AYRILIK ÇORBASI PİŞİRİRKEN ........


:d


HAHAHAAA KOMEDİ VALLA YAA AMA KOMEDİ OLAN BUNUN ORGANİZE EDİLİYOR OLMASI HOŞ BÖYLE BİR ORGANİZASYONUN TALEP GÖRMESİDE AYRI BİR KÖNU TABİ...