10 Ağustos 2007
Aşk !

Maddi ve manevi koşullarından tamamen hoşnut olan kimselerin aşık olması çok zor, hatta imkansızdır. Aşk, gündelik yaşamın zorlukları içinden doğar. İşte bu nedenle aşık olma eğilimi gençler arasında daha yaygındır.


İtalya'nın önemli sosyologlarından Francesco Alberoni demiş bu sözü, sizce de etrafımıza bakınca doğru değil mi bu, belli bir yaşı geçenler, ev sahibi olanlar, iyi bir iş bulma sorununu halledenler çok zorlanmıyorlar mı evlenme ve aşık olma konusunda. Gaykedi


5 yorum:

Goddess Artemis dedi ki...

Francesco Alberoni'ye bir noktada katılmıyorum: Aşk, bir duygudur. Planlı programlı bir eylem değildir. Bu nedenle, aşk, yaşa, eğitime, sosyal statüye, medenî hâle bağlı değildir.

gaykedi dedi ki...

@tanrıçam

haklısın ama zannediyorum Francesco Alberoni amcamız, genelleme yapmış :)

La Coquette dedi ki...

bence de burda vurgulanan o zor dönemlerde insanın birine ihtiyaç duyması, eksiklerini başka sekilde tamamlaması. Madden her seye sahip olunca insanlar aşktan cok sorumluluk istemeyen ilişkilere kayıyor.

Adsız dedi ki...

katılmıyorumm

katılamam

katılmamam lazım...

ama adamın dediği gibi ev var araba var iş var bilmmne var aşk lazım aşk...
:D

gaykedi dedi ki...

@la coquette;

evet belki insan zor dönemlerinde sarılacak bir dal arıyor kendine, bu türkiye de çoğu kadının aile evinden ve baskısından kaçmak için erken yaşta aşık olup yuvadan uçmasını hatırlatmıyor mu!

@diagonel;

araban var tamam, evde var, ama iyi bir iş (ve koca) bulamadın ulan, halen ana parası yiyon :)