25 Mayıs 2007


.....!

Eşcinsellerin Ekşi-sözlüğü Homoloji' de, eşcinsel olması istenen kişiler altında bir başlık açmışlar, İbrahim Kutluay, George Clooney, Murat Boz, David Beckham, Cristiano Ronaldo ve kampüste ki birçok erkek dilekleri yapılmış şimdilik :)

Bunları okurken aklıma Nihat Genç' ten okuduğum bir yaşanmış olay geldi;

Reha Muhtar' ın Show tv' de haber bülteni adı altında Türkiye`yi salladığı-karıştırdığı günlerden birinde, Muhtar eline Amerika`dan gelmiş bir kaç Tarkan fotografı geçirir.
Fotolarda Tarkan başka erkeklerle sıradışı şekilde samimi pozlar vermektedir...derhal ağzından tükürükler saçarak Show tv' den Tarkan Gay propagandasına başlar...

Bu haberi izleyen bir sekreter kızcağız ertesi gün işyerinde Tarkan gay' miş diye ağlamaktadır...işyerinin temizlik işlerini yapan köylü kadın, sekreter kıza moral için şunu söyler "üzülme be gızım ibine olmasayıdü o herif seni mi siküceğdi"

....ben de diyorum ki, ah be benim sevgili gay arkadaşlarım "aha bu ünlüler ibine olsa size mi verecüklerr"

Bu temizlikçi kadın lafları beni bir gün gülmekten öldürecek zaten, staj yaptığım işyerlerinden birinde flaş haber olan Kurt Cobain intiharını arkadaşlarla konuşurken üzüldüğümüzü farkeden ve muhabbete kulak misafiri olan temizlikçi kadın "anam altı üstü bir gurt köpeği üzülmeyin be o gaddar" demiş, üzüntümüzü bir anda kahkahalara
çevirmeyi başarmıştı :)
Gaykedi

4 yorum:

Osman S Borutecene dedi ki...

homoseksüel erkekler arasında genel şuur seviyesi düşük olanlarda böyle bir algıda seçicilik var. eğitim seviyesi düşük olanlarda diyecektim ama eğitim farketmiyor, şuur daha doğru.

bu algıda seçicilik gladiator filmi hakkında yapılan yorumlarda kendini çok göstermişti. gladyatör kostümlerinin gayliğe bir gönderme olduğunu ve filmin böyle bir yönü olduğunu iddia eden gay arkadaşlar vardı. bu tamamen algıda seçicilik.

aslında konu birebir bu değil ama bende çağrışım yaptı, kimler gay olsun diye bir soru sorulunca.

hayata tek bir açıdan yaklaşma minimalizmi bu.

ilginçtir, benzer bir algıda seçicilik fetişist erkekler arasında şuursuz olanlardan da çıkıyor.

birkaç yıl önce üye olduğum bir fetiş forumunda adamın biri bir türk dizisinde gördüğü kadının yaptıklarından örnek vererek "bu kadın kesin fetişist ve sadist" demişti. yani adam o kadar şuursuz ki kadının dizide rol yaptığını, o dizinin bir senaryosu olduğunu, yönetmenin o atmosferi yaratmak için kıçını yırttığını falan aklına getiremiyor.

böyle birşey kasdettiğim.

gaykedi dedi ki...

Osman Bey şuur kelimesini ne güzel kullanmışsınız, pek kullanmadığımız, ihmal ettiğimiz bir kelime bence, evet dedikleriniz de haklısınız bu bana "aç tavuk kendini buğday ambarında sanır" atasözünü hatırlatıyor, böyle düşündüğümüzde sanırım bir tür zihinsel mastürbasyon yapmış oluyoruz "şuursuzca" :)

herseydenbiraz dedi ki...

selam, 'şuur' meselesiyle ilgili bir küçük şey anlatmadan geçemedim.
Tanınmış bir tiyatro oyuncusu, bir tv dizisinde karısını aldatan bir erkek rolünü canlandırıyor. Bu oyuncu Haluk Bilginer değil ve anlattığım durum ilk ağızdan.
Yolda bir hanımla karşılaşıyor,
hanım şöyle söylüyor parmağını sallayıp azarlayarak, heyecanla:
- Aaaa, bakın ... Bey, Ben sizi uzun zamandır izliyorum, her sezon oyunlarınızı da kaçırmam. Ama bu son aldatma meselesi hiç yakışmadı size. Bir daha duymayayım...
Adamcağız şaşkınlıktan yürüyemediğini, öylece kaldığını söyledi.
Şimdi teyze, hem bir oyuncu ile karşı karşıya olduğunun 'şuurunda', hem de izlediği diziyi, yaşam gerçeği olarak algılıyor...
Gerçekten tuhaf bir durum. Bence izleyicinin durumunu çok iyi anlatıyor bu. Clooney'i de düşleer, Beckham'ı da...
:-))

gaykedi dedi ki...

sevgili herşeydenbiraz; Erol Taş'ı zamanında anadoluda yapılan türk filmi galalarında arka kapıdan çok kaçırmışlar halk dövmesin diye, hatta suratına tüküren dayak atmaya kalkan falan çok olmuş, ülkü tamer ne güzel anlatır anıların da bu tip şeyleri :)