20 Nisan 2007

Kurt-çuklar !Malatya' da ki son vahşi faşist cinayetler bana bu ülke de yıllarca yapılan Türk' e Türk, Müslüman' a Müslüman propogandasını hatırlattı...Tabi yaa dünya da ki en mükemmel ırk Türk' lerdir, Amerika' yı bile biz keşfettik...Amazon nehrinin adı "Amma uzun"dan, Niagara' nın adı "Ne yaygara"dan geliyor!

Gavurlar pistir, Müslümanlar mükemmel insanlardır, ama bu nasıl bir mükemmellikse vize engeli olmasa bu ülkeler de ki halkın en az yarısı gavur memleketlerine tüyer. Dahası Mekke' de her sene huşu içinde yerine getirilmesi gereken hac gibi kutsal bir ibadet bile binlerce kişinin vahşi hayvan sürüleri gibi birbirini ezerek ölmesiyle yerine getirilir...
Vee ne acı ki dünya da artık espri haline geldi "Bütün müslüman' lar terörist değildir, ama bütün teröristler müslümandır" diye...

Birileri doğruyu söylemeye çalışınca hemen dinsiz yada sapık müslüman oluyor nedense (Bakınız; Atatürk' çü olduğu ve İslam adına yapılan yanlışlara, ciddi özeleştiri yaptığı için, din profesörü Yaşar Nuri Öztürk' e bile yapılan acımasız iftiralar).

Sonra da daha 17 yaşına gelmiş birisi çıkar papaz öldürür, bir başka Kurt-çuk, gazeteci öldürürüp sevinçle bağırır, bir Ermeni öldürdüm diye, Malatya' da birileri koyun gibi bağlayıp insan keser :(


Blog' ları rasgele gezerken birilerinin bu üzücü olayı neredeyse yadırgamadıklarını farkettim, çünkü onlar misyonerlik yapıyorlardı, birileri gaza gelmişti falan...Onlara şunu söyleyebilirim, laik demokrasiler de bütün dinlerin misyonerlikleri serbesttir şiddet ve baskı içermediği sürece...

Avrupa da kaç cami var biliyor musunuz ya müslümanların yaptığı misyonerlik (tanıtım diyelim) faliyetlerinden haberimiz var mı...bizim laik gazetelerimiz bile bir Alman müslüman olunca sevindirik olup haber yapmıyor mu!

Yerkürenin 95 ülkesinde Türk okulu açıldı. Başında ki zatın amacının islam misyonerliği olduğunu bilmeyen mi var zannediyorsunuz? Amerikan yüksek mahkemesinin Satanizm' i bile bir din olarak kabul ettiğini, insan-kedi falan kesmedikleri sürece kanunla hiç bir problemleri olmadığını biliyor musunuz?

Gaykedi37 yorum:

pRncfRn dedi ki...

Dinin insanlara neler yaptırdığını çok daha acı olaylarla görebiliriz aslında, çok masum anlatmış Gaykedi. Din saçma bir olay, madem insanları birleştirecek neden onları öldürüyor? Ermeniler sadece inançları yüzünden dışlanıyor, yahudiler kendi içlerine kapanmış dünya sermayesini çekiyor ve bu bağlamda soyutlanıyor? Dinde ucu açık olan bir sürü olay bir kaç aptalın ağzında kesin kural olarak çıkıyor ve herkes bu hükme göre hareket ediyor.
Herşeyi bir yana bırakın bir insan din adına öldürülüyorsa, doğru olan ne vardır burada? Din bu kadar aciz midir ki ölümlere engel olamıyor? Bence tanrı bize müthiş bir akıl vermiş sorgulayalım diye, dini dahi!

Noni dedi ki...

Düşündüm senin faşist cinayetler diye tanımladığın olaylar ne zaman biter ülkemizde, ya da önüne nasıl geçilebilir, hiçbir formül aklıma gelmedi. Ve bu cinayetleri işleyen insanlar bunu dinle nasıl bağdaştırabiyorlar aklım almıyor bir türlü!

özkan dedi ki...

pRncfRn;

"din insanları birleştirecek neden onları öldürüyor"
demişssin.. Bu kadar talihsiz bir cümle olamaz.. İnsanları öldüren de yaşatan da din değildir.. Din eğer emirlerinde "insan öldürün diyorsa o ayrı.. Dinimiz insan öldürmeyi ( nefsi müdafa veya savas hali hariç) yasaklamıştır, Peygamberimiz ( -miz takısı biz inananlar için eklendi, üzerinize alınmayınız) " bir insanın hayatını kurtaran, tüm insanlığı kurtarmış gibidir, bir insan öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir" diyerek cana kıyanları acıkca lanetlemiştir.. Şimdi Dinde bir takım kurallar vardır, o kurallara uyarsanız sevap, uymazsanız günah sahibi olursunuz,
haliyle binlerce kuraldan biri olan insan canına kıymayı gercekleştirirseniz günah sahibi olursunuz.. Bu son olayda yapılanları din ile bagdastırmak ne kadar sacma düşünebiliyor musunuz, sizin bunu din ile bagdastırmanızın tek sebebi, Öldürenin dinim için yaptım demesi.. Yani bu adamlar böyle dedi diye bu böyle olmak zorunda mı? Biz Müslümanlar ve dinimiz bu olayı destekler mi oldu onlar öyle dedi diye, dinimnizin kurallarını onlar mı belirliyor.. Size sadece sunu soruyorum, Dink' i öldüren Ogün de ; "ülkem için yaptım" dedi.. O zaman bu olayı ülkemize mal edelim öyle mi? sizler de bu ülkede yaşadığınız için "potansiyel birer samast" sınız haliyle değil mi? Hatta Ogün Türk olduğu için biz Türkler tamamen ermeni düşmanı ve sokak ortasında öldürülmesini salık veren canileriz değil mi??

ozkan dedi ki...

gaykedi;

yapılan yorumdan anlaşılıyor ki, oltadaki yemi cabuk yutanlardansın, henüz agzına takılan ve seni yukarı cekecek cengeli farketmesen de.. sen ve senin gibiler yüzünden farketmen yakındır çünkü görüşün inanışın nedir bilmem ama, Türkiye' ye gelecek bir zarar eninde sonunda seni de etkileyecektir. Bu insanların amacının Anti - İslam'ı körüklemek olduğunu, üç beş capulcuya iş yaptırıp, dünyada müslümanları hunhar göstermek amacında olduklarını anlamamış, Avrupadan önce sen adamların amacına alet olmuşsun.. Gerçekten dersaneye giden üç beş zibidinin yaptığı bu işi dinimize ve msülümanlığa mal edebiliyor musun ? her yıl benzer aylarda yaşanan olayların arkasında ne gibi gerçekler yattığını idrak edebiliyo musun? Bana kalırsa.. Oltadaki yemi çabuk yutanlardansın..

Adsız dedi ki...

Bütün bunları din yaptırıyor demek de benzer açmazlardan biridir bence..temelde tabii ki eğitimsizlik ve cahillik var..

gaykedi dedi ki...

Sivas ta ki 37 kişiyi de gavurlar yaktı değil mi? hem de tekbir getire getire !

Bu gavurların avukatlığını da refah partisin den bir süre adalet bakanlığı yapmış bulunan Şevket Kazan yaptı her nedense, gavurlara bir sempatisi vardı herhal de, tabi müslümanlar hiç öyle şey yaparlar mı?

Her dinin içinde belli oranda yobaz, cahil vardır, müslümanların içlerinde ki aşırıların oranı şu an bayağı yüksektir, önce içinizde ki çürükleri kabul edin, psikopatlarınızı ıslah edin sonra gelin konuşalım...bu işler komplo teorisi kurmakla olmaz Özkan Bey !

Ayse dedi ki...

Ben de kendimi toparlayamıyorum 2 gündür.. Olaylara bir yandan çok şaşırmıyorum çünkü artık gündelik oldu bunlar, bir yandan da şaşırmamaya alışmamızın ne kadar acıklı olduğunu hissediyorum. Boğaz kesmek ne demektir? Sana direk olarak hiçbir kötülüğü bulunmamış, hatta hiç tanımadığın birinin boğazını nasıl kesersin? Benim artık bu ülkede olan hiçbirşeye aklım ermiyor..

Adsız dedi ki...

Ne yazık ki bu cinayetlerin dinin altında çok başka sebepler var bence, ancak örtbas etmek için ve mutlaka bir sebep gösterebilmek için dini kullanıp sömürüyorlar ve bütün dünyaya müslümanlar böyle'dir diye yansıtıyorlar.Herkesin parmağı var bence herkesin.

Esther dedi ki...

hiçbir özrü olamaz... "ama misyonerlermiş, ama incil dağıtıyorlarmış, zaten ermenilermiş, zaten rumlarmış" ya bunlar savunma olabilir mi yaaaa? insan öldürmenin savunması böyle bişey olabilir mi??????

utanıyorum....

bu insanlar ülkeleri için öldürdüklerini sanıyorlar. türkiye'yi ne hale getirdiklerinin farkında değiller mi? müslümanlardan da, o aşağılık kurt-çuk lardan da nefret ediyorum..bizi iyice batırdılar..

çok yazık...

ozkan dedi ki...

gaykedi,

o kadar zavallı bir yorum ki yapmıssınki bence.. Çok güzel bir tesadüf oldu Sivas olayını söylemen, çünkü ben üniversiteyi sivasta okudum, önyargılarla gittiğim o şehirde olayların iç yüzünü birinci ağızlardan dinledim.. Sivas olaylarında yapılan propagandadan haberin var mı, olaylar sırasında sivasa otobüsler dolusu insan geldiğini, bu insanların nereden nasıl gldiğini kimsenin bilmediğini, olaylar sırasında halkı kıskırtanların çoğunun sivasta daha önce görülmemiş yüzler olduğunu.. vs.. ben bunları komplo teorisi olarak söylemiyorum, okuduğum gördüğüm için söylüyorum, ya sen? sivas olaylarında bu yorumu yaparken bir adet kitap okdudun mu, basın hariç bilgi edindinmi bazı kitaplardan, tarafsız yazılar okuyabildin mi?
Çok kolay değil mi olayın dıs yüzüne bakıp, sivas'a malatya ya oraya buraya dine diyanete .ok atmak..
bu ülkede din hassas bir konudur ve dini alet etmek kolaydır böyle şeylere, hep merak ederdim neden diye, demekki senin gbilerin beynini yıkamak bu kadar kolaymış.
eminim beni de anlamadın, eminim yazdıklarıma da yüzeysel baktın, o zaman özetleyelim;
* Sivastaki olaylar sonuna kadar yanlıştır, ama yanlışı yaptıran Din değil, tam tersine adam öldürmeyi normal karsılayıp insanları kıskırtan, insanların hassas duygularıyla oynayanların işidir,Yani Din değil, Dine uymamaktır..

** Malatyadaki olaylar sonuna kadar Yanlıştır.. Ama yanlışı yaptıran din değil, dini yanlış yaşayan bir ki gencin aşırılığıdır.. Ölen Almanın eşi bile daha acısı taze olduğu halde, "öldürenleri affediyorum çünkü onlar birer maşa" demiştir.

*** Hrant Dink' in öldürülmesi sonuna kadar yanlıştır, ama yanlışı yaptıran Türklük duygusu değil, bu duyguyu yanlış yaşayan bir gencin, istismarı, doldurulması yönlendirilmesidir..

Lütfen olaylara serinkanlı bak, çok boyutlu düşün, tümevarım pek yanlış bir yöntemdir, cinayetlerde..

neoxolmis dedi ki...

Sizim müslüman sandığınız teröristler gerçekte müslüman değiller.Çünkü İslam can alımını yasaklıyor.Onların müslüman adı altına saklanan ve gerçek müslümanları karalayan başka dinden kişilerdir.Irak'ta binlerce insana hayvan muamelesi yapanlarda müslümandı dersiniz siz.Ayrıca Hac olayında kişilerin hayvanlara benzetilmesini şiddetle kınıyorum.Ne zaman Hac yaparken kalabalıktan ezilen ve ölen birisini duydunuz sorarım size.Oradaki toplu ölümlerin çoğu yapıların çökmesinden dolayı kaynaklanıyor.Din saçmalık değildir.Dinin eksik yanları yoktur.Eğer düzgün bir şekilde araştırırsanız görürsünüz.İslam kesinlikle insanın canını almayı yasaklıyor/büyük günah olarak bildiriyor veya ne derseniz deyin ama İslam bu tür şeylere karşı kesinlikle anlayışlı değil.Bunu yapana karşıda çok ağır cezalar var kısasa kısas gibi.O katliamı yapanlar Türk olabilirler ama müslüman olduklarını ne biliyorsunuz?Ben müslümanın diyen herkesin gerçek müslüman olduğunu ne biliyorsunuz?Onun ateis/putperest/yahudi veya hristiyan olmadığını ne biliyorsunuz?Etrafa bu kadar at gözlükleriyle bakmayın.İki-üç hayvanın yaptığı katliamı bütün müslümanlara veya islama mal etmekde ne demek?Böyle birşey olamaz ya .Eğer bunun arkasındaysanız sizin aklınızdan şüphe ederim.

OYLUM dedi ki...

Koro hep bir ağızdan ‘’Türkiye üzerine oyunlar oynanıyor’’ şarkısını söylemeye başlıyacak hemen.Suçluyu hemen öteleyecek, uzaklaştırılacak kendisinden.
Bu kanlı suda nasıl oluyorsa cümleten arınılacak.İslamcı kesimler provakasyon diyecekler bu işe.Kemalist-ulusalcı cepheden olayın şeriat kalkışması olduğu yorumları gelecek.Milliyetçiler üzerlerine alınmayacak dinciler yaptı diyecekler.
Sonra ‘’ama’’lar başlayacak hemen.
Ama onlarda Hıristiyanlık Propagandası yapıyormuş gibisinden suçu hafifletmeye yönelik yorumlar gelecek.
Şiddeti kınar gibi yapıp değirmene su taşımaya devam edecekler.Milliyetçi ve dinci gerek fiziksel,gerek düşünsel şiddet ülkemizin bir numaralı sorunudur.
Bunlar birbiri ile içiçe, homojenleşmeye daima müsait yapıdalar.
İslami söylem (istisnaları olmakla birlikte) milliyetçi etki altında ‘’refleks!’’ işler yapmaya daima hazır, ciddi bir potansiyel taşıyor.
Kahramanmaraş ve Çorum katliamları bunun açık örneklerinden.
Unutmayalım Sivas Madımak Oteli önünde toplanan kana susamış kalabalık cehennem ateşini yakarken bir yandan da Türk bayrakları ile milliyetçi sloganlar atıyordu.
İslam'ın sünni yorumunu öne çıkartan kesimler ile milliyetçi şiddet ,bahsi geçen muhtevanın oluşumunda başat bir rol oynamakta.

OYLUM dedi ki...

üSTELİK MALESEF ÖLENLERDEN BİRİ BİR DOSTUMUN ÇOK YAKINI.ÇİFTE ACI YAŞADIK AMA ŞAŞKINLIK MI HAYIR.ARTIK BİZİM ÜLKENİN İNSANININ BARBARLIĞI BENİ ŞAŞIRTMIYOR.

gaykedi dedi ki...

Özkan Bey Oylum size cvp vermiş benim yerime, benim ekleyeceğim bu ülkede ki Faşistlerin yaptığı iğrençlikleri hep provakasyon için dış güçler yapıyor, ve bizim Milli istihbarat teşkilatı, ordu, polis her defasında uyuyor, buna kargalar bile güler!

"Neoxolmis" daha birkaç gün önce Hacta erkeklerin kadınları ezdiği için, tek kadın-erkek baraber ibadet yapılan yer hactada haremlik selamlık olmasını savunuyorlardı, geçen senelerde binlerce kişinin öldüğü hac facialarınında izdihamdan çıktığını biliyoruz, birşey yıkılmışsa bile izdihamdan oldu bu ne yazık ki!

pRncfRn dedi ki...

ozkan yaptığın yorumu şaşırarak okudum, bir de üniversite okumuşsun inanamadım. Bir ülkenin üniversite okumuş insanı bile bu kadar bağnaz ve dar görüşlü düşünüyorsa vay halimize! Ah pardon Türkiye Üniversitelerinden çok şey beklememek lazım daha dünyada ilk 500'e giren üniversitemiz yok.
Anlaşılan gittiğin Sivas'ta beynine kezzap döküp yerine yeni madeni bir cihaz koymuşlar. Kendi seslerini tekrarlayan!
'Dink' i öldüren Ogün de ; "ülkem için yaptım" dedi.. O zaman bu olayı ülkemize mal edelim öyle mi? sizler de bu ülkede yaşadığınız için "potansiyel birer samast" sınız haliyle değil mi?'
Bunu din ile nasıl bağdaştırdın anlayamadım açıkçası, sana üniversitede olaylar arası bilgi iletişimini öğretmediler sanırım. Din evrensel bir olgudur, ırk-devlet ise evrensel değildir. Aynı toprakta bile değiller nasıl olur da aynı kefeye koyarsın?
Kaldı ki o olay bir Türk tarafından yapılıyorsa bu tümevarım sonucu sana büyük deliller sunabilir. Türk toplumunun bir kısmı çok aptal bir kısmı çok salak olmadığı gibi, bir kısmı tamamen X diğer kısmı ona zıt Y görüşlü olamaz. Ogün ile aynı toplumda yetişmiş diğer çocuklar da Ogün'den pek farksız değildir! Emin ol bu ülkede Dink'i öldürdükleri için gurur duyacak bir çok insan var ama akılları o kadar sığ ki dünya çapında düşünemiyorlar, malesef üniversiteler bile bunu düzeltemiyor. Canlı örnek olduğun için teşekkür ederim ayrıca!

kacakkova dedi ki...

selam gaykedi,

benim elim varmadi bir seyler yazmaya, dilimin ucunda küfre dönüyor sözcükler, iyi oldu yazman....

dink cinayetinden sonra malum, memleketimizin 'güzide evlatlari' bizde milliyetciligin irkcilik icermedigini, yillarca ermenilerle kardesce yasadigimizi hic utanmadan anlatip durmuslardi...simdide saniyorum,epey bir aklievvellikle islamin ve dinin ne kadar hosgörülü olduklari, bunlarin islami yanlis anlamis kisilerden kaynaklandigi vs. söylenecek/ hatta söyleniyor....

kendi gerceklikleriyle bu kadar yüzlesmekten aciz kalmis bir toplum nereye gider?....

narsis7ekho dedi ki...

Turkiye'de yapilir ancak asla Turkler yapmaz. Musluman oldugunun uzerine basanlar yapar ama aslinda Musluman degillerdir.

Ben insanlarin diniyle, irkiyla ilgilenmiyorum da her iyi sey bize, her kotu sey bizden disari diyemiyoruz.

Evet bir ahlak kurallari butunu olarak dinler iyiyi ogutlemeye calisiyor olabilir, ancak uygulamadaki hatalar biraz FAZLA ise durup dusunmek gerekir.

Islam sanirim ozgur iradeden bahsediyordu bircok din gibi, akillarini kullanip yapmayaydilar...


~~~~~~
Turk esit degildir Musluman'dan devam ediyorum:
Ingiltere'deyim. Insanlar irkcilikla suclanmaktan delicesine korkuyorlar. Bir Ingiliz'in irkcilikla suclanmasi demek omur boyu is bulamamasi demek. Ama hastanelere bakiyoruz %80 Hintli doktor var. Herkes torpil dondugunu biliyor ancak kimse agzini acamiyor. (Ya da arada acan olduysa basariyla yok edilmis, sesi duyulmamis)
Muslumanlar, Cin Mahallesi gibi asiri kapali mahalleler kuruyorlar. Her mahallede bana Istanbul sokaklarini hatirlatan ucer beser cami var. Bircok kilise camiye cevriliyor. Bu da, gavurlarin bir zamanlar "priest town" dedikleri ve tutucu olarak bilinen Preston'da oluyor.
Birileri derdini anlatip karsisindakini anlamaya calistikca gorebildigim tek sey Muslumanlar'in kendilerini asiri ustun gordukleri... Kucumser bakislarla dinliyorlar kendi dinlerinden olmayanlari, ama bi' baksan yuzunde gulumseme var.
Turkiye'den oldugum ogrenildiginde ikinci sorulari Musluman misin oluyor. Ne munasebet daha tanimadigim biri bana Musluman misin diyor? Namaz kilmalisin ile devam ediyorlar. Dinleri yasak kildigi icin hic helal olmayan et yememis bu insanlar acayip bir sekilde helal etin tadi kesinlikle digerinden apayridir diye inatlasabiliyorlar.

Yehova Sahitleri haricinde ben insani Muslumanlar kadar sikan Hiristiyan gormedim acikcasi. Laik oldugunu iddia etmeyen ama kiliseye gitme orani %5'lerde surunen bir ulke var karsimda.

Tam ters kutupta ise...
Hadi Arap dunyasini, Musluman Hintliler'i, Pakistan'i falan filan geride biraktim.

Milliyetciligi damardan veren Turkiye.


Ya ne yazdim ki ben bu kadar?
Milliyetcilik aslinda kotu bir sey degildir, bunun asirisi vardir. O asirilar da bu kavramin icinden cikmalarina karsin bu kavrama mal edilemezler.
Din de aslinda supper bir seydir, sadece bazen bunun asiriya kacani olur. O asirilari yaratan bu din olsa da o asiriliklari dine mal edemeyiz.

Ben yaptim diyecegim, kabul edecegim yahu. Ne din, ne milliyetcilik; hepsini ben ustleniyorum. Kimsenin aynaya bakacagi yok, belki benim suratimda kendilerini gorurler.

özkan dedi ki...

tamam gaykedi, haklısın, Müslümanlar teröristtir, dini vecibelerimizi yerine getirmemizin şartlarından biri, diğer dinlere mensup kişileri öldürmektir, ve dahi, bogazları kesilmek suretiyle öldürülmeleri bilhassa gereklidir.
Malatya cinayetlerinin sorumlusu, bu ülkede çoğunluk dinin İslamiyet olmasıdır..

sığ dünyanızdan iyi seyirler diliyorum..

gaykedi dedi ki...

Özkan bey, yazdıklarımı iyi okumuyorsunuz herhalde, tekrar ediyorum ;

Her dinin içinde belli oranda yobaz, cahil vardır, müslümanların içlerinde ki aşırıların oranı şu an bayağı yüksektir, önce içinizde ki çürükleri kabul edin, psikopatlarınızı ıslah edin sonra gelin konuşalım...

Birileri doğruyu söylemeye çalışınca hemen dinsiz yada sapık müslüman oluyor nedense (Bakınız; Atatürk' çü olduğu ve İslam adına yapılan yanlışlara, ciddi özeleştiri yaptığı için, din profesörü Yaşar Nuri Öztürk' e bile yapılan acımasız iftiralar)...

Lütfen biraz sağduyu ve özeleştiri, dost acı söyler unutmayınız.....

OYLUM dedi ki...

Ne dersek diyelim..Sonuçta bir atasözü var.

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ.

Liselerdeki çocuklara bakın.
yuvalardaki çocukların haline bakın.aydın cinayetlerine bakın.12 yaşındaki çocukları sırtından vurarak öldüren katillerin beraatına bakın. Bu millet kimlerle gurur duyuyor ona bakın. Sevgilisini kameraya çekip arkadaşlarına peşkeş çeken tüyü bitmemiş gençlere bakın.

Hiç boşuna tartışmayın.Fiiliyatta herkes ne olduğunu apaçık beyan ediyor.Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatır hiç korkmayın.

Ben bugün utanç duyuyorum.Nasıl dahiler bu memleketin evladıysa canilerde öyle.biz büyüttük onları yanı başımızda yeşerdiler. fiiliyatlarını burada gözümüzün önünde yaptılar. hayır hiç kimse masum değil hepimiz suçluyuz.
İstediğiniz kadar konuşun abdest alın.Bu suçtan kimse beraat edemez.Bugüne kadar öğretilenleri sorgulanmadan aldığımız için bu ülkenin %99 u müslüman deyip azınlıkları 1 kişi bile yerine koymadığımız için.Sorgulamadığımız için analarımız babalarımız 80 anayasasına evet dediği için.tepkisiz ve korkak olduğumuz için.kitapları yaktığımız için.özeleştiriyi yapamadığımız için suçluyuz.evlatlarının cenazesinde ağlaması bile suç olan analara sırtımızı vermediğimiz için.din derslerinde saçmalayan öğretmenlere kimse haddini bildirmediği için.pkk ya karşı hizbullahı besleyenlere ses çıkarmadığımız için.her şeyi putlaştırdığımız için.Müslümalar şöyle islam böyle falan demeyin. evet tüm dinlerin sapkınlıkları vardır ama onlar beni şu anda ilgilendirmiyor.bir müslüman olduğum için beni şu anda islam ilgilendiriyor.
milliyetçilik güzel mi hayır değil.asla.vatanını sevmek güzel.insanını sevmek güzel.türkülerini çiçeğini sevmek güzel.rengini sevmek güzel.ama bayrağı azınlıkların gözüne sokarak sallamak milliyetçilik falan değil.bunun adı faşizm.bizim ülkemizdeki olan budur.islamci faşistler ve milliyetçi faşistler.ve insanoğlunun alabileceği en aşağılık şekildir faşizm.tartışılana bak biri süryani biri alman insanlar işkence yapılıp kurban bayramındaki koçlar gibi kurban edilmiş boğazları kesilmiş.halaaa tartışılana bak.
önce insan olmak lazım.insan olmayan ne müslüman ne hıristiyan hiç bir şey olamaz.

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ..YANİ BOŞUNA KONUŞMAYIN.

Adsız dedi ki...

pRncfRn ;


Kurduğun cümlelere bakılırsa seni anlamadğımı düşündüğün kadar beni anlamamışsın..
İroni diye bir şey duydun mu ? """Dink' i öldüren Ogün de ; "ülkem için yaptım" dedi.. O zaman bu olayı ülkemize mal edelim öyle mi?""" derken, her ülkem için yaptım diyenin işini ülkeye, her dinim için yaptım diyenin işini dine mal edemeyiz demek istedim..

Bu ne demek; 5 parmağın 5'i bir değil, olayları genele mal etmeyiniz, dinini saygıyla hosgörüyle yasayanlara saygı gösteriniz..

yani bir çoğumuz aynı şeyi söylüyoruz burada farketmeseniz de;

ben toparlayım hepimiz adına,

son malatya olaylarında dini adına bu işi yapan insanlar, aslında dinleri böyle birsey emretmediği halde bunu yapmışlardır, haliyle bu Dinimizin değil, bunu yapanların dini yaşayışındaki bir yanlışlıktır..

"ülkem adına öldürdüm" diyen biri yüzünden ülkeye, "dinim adına öldürüdüm" diyen biri yüzünden dine suc atılması,ve buna benzer önermeler, o ülkede öyle düşünmeyenlere, o dini öyle yaşamayanlara, yapılacak bir saygsızlıktır..

özkan

Adsız dedi ki...

okuduklarımdan utanc duydum...
bazı cahil insanların yaptıgı yanlıslara dayanak olarak islamiyeti veya milliyetçilgi gostermesini kabul mu ediyoruz ya?
bunu adı islamiyet degil, cehallettir..
bunun adı milliyetçilik degil, cehalettir..
yapılanları bu tip hassas olgulara baglamak da cehalettir..
gaykedi,
musluman olmayabilirsin, olmak zorunda degilsin..
ama saygı duymak zorunda, yazarken dikkat etmek zorundasın..
çunku cahil olmayan hiçbir musluman da sana gay oldugun için veya inancların farklı oldugu için saygısızlık yapmıyor..
biraz saygı.. ölçü.. tartı..

gaykedi dedi ki...

Ağzım da tüy bitti ama tekrar edeyim, her dinin ve milletin içinde belli oranda yobaz, kara cahil psikopat ve ırkçı vardır, Müslümanların ve şuan ki Türk toplumunun içlerinde ki bu unsurların oranı son zamanlar da rahatsız edici oran da yükselmiştir...

Geçmişte müslümanlığın ve Türklüğün çok hoşgörülü yaşandığı dönemler oldu o zaman da hiristiyanlar ve batı sorunlu bir çağ yaşıyordu.

Lütfen dininizi ve vatanınızı seviyorsanız özeleştiri yapınız, yapmıyorsanız bile bunu yapmaya çalışanları dinsizlikle onla bunla suçlamayınız....bunları yapan müslüman olamaz, türk olamaz demek le olmuyor...bunları yapanlar budistler mi?, türkler de değil japonlar mı?(süper bir komplo teorisi oldu)...

Bunları söylemek saygısızlıkla bu suçu kabul ediyorum...

zihniorer dedi ki...

Müslüman olup ta dinini bilmeyenler,
biliyormuş gibi insanlarla alay eder gibi yanıltma peşindedirler.

Kim demiş "İslamda adam öldürmek yok" diye?
Yukarıda müslüman geçinen birisi, kendi inandığı dinin ayetini inkar ederse, inanmayanlara nasıl ölüm fetvası verebilirler.

Şu ayete inanmz müslümanların yarım akıllıları:

1-Tevbe/9/29. Kitap verilenlerden, Allah'a, ahiret gunune inanmayan, Allah'in ve peygamberinin haram kildigini haram saymayan, hak dinini din edinmeyenlerle, boyunlarini bukup kendi elleriyle cizye verene kadar savasin.

2-Resulullah (SAV) şöyle buyurdu: Kim dinini değiştirirse onu öldürün. Buhari, Cihad ve's-Seyr, 2794 1585 Zeyd Ibni Eslem ( radıyallahu anh ) anlatıyor : Resulullah ( SAV) buyurdular ki, Dinini değiştirenin boynunu vurun.

Bunlardan daha çok var. Kendi dininin ayetine inanmayan müslümanlarla tertışılmaz. Çünkü onlar yürekli olamazlar.

Eyy müslüman geçinen arkadaşlar?

BURAYA da bir göz atabilirsiniz, elinizde güvendiğiniz bu kaynaklar varsa, karşılaştırabilirsiniz doğru mu yanlış mı diye.

Kâzım Mızrak dedi ki...

@

Öncelikle Özkan bey'e değerli olduğuna kanaat getirdiğim düşüncelerini paylaştığu için teşekkür ederim.. ve olayı geniş açılı bir göz ile irdeleyen kardeşlerime.

At gözlüğünü kendisine yakıştıranlara da.. koskosa bir afferin !!!

Bir arkadaş.. lafı yapıştırmış, neymiş efendim.. müslümanlardan nefret ediyormuş :)) çok güldüm ya hu.. . sen müslüman görmemişsin hanım kardeşim.

Hiç, bir müslüman nefret edilesi olur mu yaa.. alnından öpersin o insanın.. . öyle bir sevgi, ve şefkat yumağıdır o kimse.. .

Sen değil tabi.. medya utansın.. yıllar yılı müslümanlığı Terörist bir eylem gibi lanse ede durdu.

Kızmak bir yana.. üzüldüm sözünüze :(( gülmemi boşver.. acınacak halimize gülüyorum.. salak salak... .

İslamiyeti, ve milliyetçiliği.. bu tür ucuz oyunlara alet edenlere de bravo !!! bakıyorum da işler tıkırında !!!!

Şimdi.. İstanbul 'daki.. sözde Cumhuriyet Mitingi olan.. Demokrasi haktanımazlığı gösterisine de üç beş adam gönderirsiniz siz...

Çalkala yavrum çalkala.. bu anadolu milletinden iyi ayran oluyor değil mi ?!

Kerkük yetmedi.. şimdi de Din savaşları !!!!

Provakasyonun gözünü sevem ben..

Gaykedi.. kardeşimm... yorumları okuduğum kadarıyla, bu kadar söz ile aya çıkılır.

Sen yolun neresindesin ;)

Görüşmek üzere, saygılarımla.. .

Kâzım Mızrak

* * *

Malatya

Olaya..Hristiyanların kendi içindeki bir hesaplaşması diyorum.

19, 20 yaşlarındaki üç beş serseri ile müslümanlık savunulmaz. Aklınızı başınıza alın.

Bu tarz oyunlara gelip.. milyonlarca, insanın hakkını hukukunu çiğniyorsunuz.

* * *

Şimdi de Reklamlar :P

http://sonpeygamber.info/

Selâm ve duâ ile,

Goddess Artemis dedi ki...

@ gaykedi:

Ben 10 ve 11 yaşlarımda, iki yıl boyunca kendi merakım ve isteğimle Kur'an kursuna devam etmiş, belli bir seviyede Arapça ve Kur'an-ı Kerim öğrenmiş; 7 ceddi Müslüman olan bir ailede doğup büyümüş; ardından araştırmacı ruhum ve aşırı okuma merakımla birlikte, Teoloji üzerine okumalarım sonucunda 19 yaşındayken, üzerimde KİMSENİN YÖNLENDİRMESİ, BASKISI VE MİSYONERLİK ÇALIŞMASI OLMAKSIZIN DİN DEĞİŞTİRDİM!

Evet, doğru okudunuz: ÜSTÜMDE HİÇBİR MİSYONERLİK ÇALIŞMASI OLMADAN DİN DEĞİŞTİRDİM. İsa Mesih'in yolunu seçtim, kendimi Türk-Protestan olarak tanımlıyorum.

Ne ailemde, ne çevremde bir tane bile Hristiyan yoktu! Ve hiç olmadı da! Bu tamamen bilinçli alınmış bir karar ve benim kişisel tercihim.

Ve bilin bakalım, o "hoşgörünün dini" olduğu söylenen İslam benim için ne fetva veriyor? İslam Dini'ne göre ben bir "mürted"im, yani "dinden dönen"im. Ulemalarca verilen fetvalara (tarihte kayıtlı örneklere göre) benim gibi mürtedlerin katli vacip'miş!

Rahmetli Turan Dursun'un da dediği gibi: DİN BU!N.B. Sayın arkadaşım, daha önce yapmayı unuttuğum/atladığım bir şeyi bu akşam yaptım: Sizi linklerime ekledim, bilginize.

Kâzım Mızrak dedi ki...

@

Ey insanlık.. durup durduk yerde adam öldürülmez ya hu.. . bu dini, öcü gibi göstermeyin millete :-/

Hayvan mısınız siz .. . Texas 'mı burası.. köşe bucak adam öldürelim.

Fatih Sultan Mehmet İstanbul 'u aldığında.. önce can ve mal güvenliğini sağlamıştır gayrimüslimlere karşı.. .

* * *

Goddess Artemis hanım kardeşim.. senin yaptığın ateşe körükle gitmektir. Mürted mi avlıyoruz biz Müslümanlar, karanlık çökünce.

Öyle bir yazmışsınız ki.. sözünüzden bu anlaşılıyor.

İslam.. böyle kötülük güden bir din değildir. Huzûr, ve barış dinidir bizim dinimiz..

Başka dinden olanlara davet vardır öncelikle.. sonra, katli vacip diye bir söz de yoktur !!!

Yaşam boyu, bir tebliğ söz konusudur.. dinleyene, ilgilenene.

Birey olarak insanlar yaşayamıyorsa.. top yekün bir dini al aşağı etmek doğru mudur !?

Hz. İsa.. Son peygambe 'e tabi iken.. siz bu yolda geri kalmakla hatâ yapmıyor musunuz 'dur.. .

* * *

Bu arada.. sayın Zihni Örer..

Kur'an-ı Kerim 'den alıntı yapıyorken.. ayetin nerede nazil olduğu, hangi topluluğa ne maksatla hitab ediyor olduğu konusu önemlidir.

Buradaki arkadaşlardan bu mevzuya karşı hassas olmalarını bekliyorum.

İstediğiniz ayeti.. amacınıza hizmet etsin diye, keyfinize göre kullanamazsınız.

Kitabullah ile ilgili ciltlerce tefsir yapılmışken.. bir kaç cümle ile meseleyi oldu bittiye getiremezsiniz.

Aman dikkat, diyorum.. .

Saygılarımla,

BaL dedi ki...

Hepimiz "öteki" oluyoruz yavaş yavaş...
Ne sade bu coğrafya da ... ne sade bu insanlar arasında...
Tüm dünya "öteki"...
Her şey çok güzel olacak derken, daha az güvenlik, daha az tahammül, daha az anlayış...

:(


Hep diyorum...
Taptığınız her kim ya da ne ise unutmayın ki o sizden daha hoşgörülüdür...

"Öteki"ne de şans verebilseydik... Çocuklarımız neşeyle oynayabilselerdi sokaklarda eskisi gibi...

Kaan dedi ki...

Siyasi söylemin suçu büyüktür bu yaşadığımız olaylarda. Toplum psikologları bangır bangır bağırıyorlar ama kimsenin dinlemeye duymaya niyeti yok söylenenleri. Sağ partisinden sol partisine her partinin sloganı din, milliyetçilik, vatan ögeleri üzerine kurulu. Mecliste kanun değişiyor, adam gibi şu şu şu noktalara karşıyız diye eleştiri getirileceğine "vay bunlar vatan satıyor ülkeyi bölüyorlar" gibi ekstrem sloganlarla lümpen zihniyetler dürtülüyor. Yakın zamanda sol bir parti "din elden gidiyor" diye feryat etti; koca koca kelli felli prof.lar tv programlarına çıkıp "AB Sevri getiriyor, kurtuluş savaşı başlatalım" diye feryat figan bağırdılar; cumhurbaşkanı "aman rejim elden gidiyor" açıklamasını yaptı; "akp cumhurbaşkanı seçiyor, vatan kaleleri bir bir düşüyor" sloganları atılıyor; daha dün akşam hala aklı başına gelmemiş vede gelmeyecek zihniyetlerden biri ATO başkanı Aygün yılda 5bin kişi hristiyan oluyor diye bir palavra sıktı televizyonda, bundan öncede 20bin yahudi kadını olmayan Urfa İtalyan hastanesinde uçaklarla doğuma getirmişti palavrasıyla...mail grupları sayesinde hergün "vatan elden gitti" mesajları zaten yağıyor..bu yaratılan psikolojik ortamda bu tür olayları görmek gayet normal.

Kâzım Mızrak dedi ki...

@ Sayın Goddess Artemis hanım...

Bahsettiğiniz Mürted olma konusu üzerinde.. yanılgıya düşmüş olduğunuzu gözlemledim.

Kendi durumunuzu, bu kelâm ile tanımlamaktayken bile.. hatâ 'ya düşüyorsunuz.

İlmihal bilgim zayıf olduğu nedeniyle.. sözü uzatmak istemiyorum.

Hem siz çok kitap karıştırmışa benziyorsunuz.. size, söz dinletebilemem ki :P

[ DİN HÜRRİYETİ AÇISINDAN MÜRTEDİN DURUMU ]

Bu yazıyı hazırlayan büyüklerimden.. Allah (cc) râzı olsun. Bugün imdadımıza yetişmiştir.

Mürted olmaya katli vacip gören bir Hristiyan kardeşimize.. yol göstermesi duâsındayım.. .

Dilerim ki.. meseleyi vicdanıyla tahlill eder.

* * *

@ Sayın Zihni Örer bey..

Bu sayfaya alıntıladığınız Hadis 'in açıklaması.. yine, yukarıdaki bağlantı adresinde tahlil edilmiştir !!!

Yanlış anlaşılmalara mahal verebilecek.. İslamiyetin temel ilke, ve ahlakına leke sürdürebilecek yorumunuz hakkında dikkatinizi çekiyorum.

Farkında olmadan.. sığ bilgi vermek sureti ile okuyucuları yanıltmaktasınız.

Lütfen, daha duyarlı olalım..

Saygılarımla,

* * *

@ Bal hanfendi

Siz de hoşgeldiniz :)

Bir merhaba, demeden yorumu göndermek istemedim.. hayat yolunda başarılar dilerim size de.. .

Böyle yüzünüzü asmayın ama.. inşâ Allah, her şey çok güzel olacak.

Karanlık olsun ki.. Gündüzün kıymeti bilinsin ;-) Bu bir imtahan dünyası.. toz pembe olmasını beklememeli.. .

* * *

@ Kitap tavsiyesi

Oldu olacak.. bir de kitap tavsiye edelim ya hu :)

[ A'mâk-ı Hayal ]

Henüz üçüncü günü bitirdim.. okumaya devâm :))

Osman Borutecene dedi ki...

Kazım Mızrak,

Malatya'da gerçekleşen cinayetleri savunuyor musunuz, savunmuyor musunuz? Net bir cevap vermenizi rica ediyorum.

Durup dururken adam öldürülmez demişsiniz? Diyelim ki bir sebebi vardı, böyle mi öldürmek gerekiyor? Sebep olması öldürmeyi haklı mı kılıyor?

Dış mihrak provokasyonu söz konusuysa provokasyona gelen kim? Bu milletin iradesi mum alevi kadar mı yani?

İlk sorumu öncelikli olarak cevaplamanızı rica ederim.

bliyaal dedi ki...

İslamiyet adam öldürmeye içkin bir dindir. Peygamber öldükten sonra iş başına gelen dört halifenin üçü öldürülmüştür. Hatta peygamberin çok sevdiği yeğeni bile Kerbela’da öldürülerek başı kesilmiş ve dolaştırılmıştır. Ve bunların hepsini yapan müslümanlardır. Eğer Kuran, ayetlerinin adam öldürülmesine cevaz verecek şekilde yorumlanmasına izin veriyorsa, bu onun suçudur. Geçen sene yayınlanan peygamber karikatürleri yüzünden olanları düşünün bir.

Her defasında bu türden olaylar yüzünden “İslam’da bu tarz şeyler yoktur” diyerek savunmaya geçen kişiler bulunuyor, ama adam öldürmeler hâlâ devam ediyor. Müslümanların sorunu şu: Kendilerine hoşgörülü davranılmasını istiyorlar, ama kendileri dışındaki kimseye hoşgörülü davranmıyorlar. Birileri “böyle şeyler dinde yoktur” demeye devam ededursun, bakalım daha kaç kişi öldürülecek?

İnsanları din diye öldürenler Kuranı açıp okuma zahmetine katlanmazken, bizim okumamız ne fayda sağlayacak? Bizi öldürülmekten mi koruyacak? "Bakın ben Kuran'ı okudum, beni öldürmeyin" mi diyeceğiz?Onlara “bakın Kuran’da böyle şeyler yok” desek, bize inanacaklar mı? Böyle savunmalar sadece adam öldürenlerin ve öldürmek niyetinde olanların işine yarıyor. Artık böyle kıytırık savunmalara kulak asmayıp, ciddi olarak bir şeyler yapılması gerekiyor. Bu gidişle, sırf Müslüman olmadığı için bile adam öldürülmeye başlanacak yakında.

Kâzım Mızrak dedi ki...

@ Osman bey..

Hoşgeldiniz, ilginize teşekkür ederim..

Malatya cinayetlerini.. veya, yakın zamandaki Hrant Dink cinayetini kabul etmiyorum.

Müslümanlık da kabul etmez.

Biz inanmışlar.. bu cinayetleri işleyen insanları vatan haini ilan ediyoruz.

Onlar.. bir meyve ağacındaki çürümüş kokuşmuş meyveler gibidir.

(18 yaşından gün almamış bir çocuğun.. cinayete azmettirilmesi bunun delilidir.)

Ki !!!!

Birilerinin ekmeğine yağ çalmak için.. kendi inanç hürriyetlerini satılığa çıkarmışlardır.

Meselenin iç yüzünü bilmemekle beraber.. hepsinin de tezgazlanmış kirli hesaplar olduğuna inanıyorum.

* * *

Sebep, sonucu doğurur.. İslamiyet.. adaletli bir dindir.. yargılama olmadan, sebepler tespit edilmeden.. ölüme cevap verilmez.

İslamiyet 'i bilmeyen yaşamayan insanların yanlışları, bu dava uğruna yaşayanlara mâl edilmemelidir.

Sonuçta tetiği çekenler.. kendi çıkarlarını korumak pahasına işlemişlerdir cinayetleri.

.. diyorum,

* * *

Maşa 'lar.. .

Meselenin iç yüzünü bilmiyorum.. ben de burada inandıklarımı paylaşıyorum sizlerle.. duygusal bir sahiplenme iç güdüsü diyelim,

İstihbarah sahibi değilim. Sevdiğim, veya sevmek zorunda olduğum ülkemi muhafaza etmek, ve korumak için çaba harcıyorum.

Ve dinime dil uzatılmasından.. bıktım usandım.

Her seferinde.. aman yine dine saldıracaklar diye endişe duymaktan bıktım usandım.

İslamiyet vurun kırın demiyor.. bunu yapan insanlar. Ki, onların da bu dini anladıkları meçhul.

Karikatür krizinde.. ellerinde taş ile sopa ile sokaklara yayılanlar çapulculardı.

Bu manzara, İslamiyet'i temsil etmez.. bu manzarayı İslamiye'te yamayanlar da kara cahillerdir.

Ki.. İslamiyet'i olduğu gibi değil, görüldüğü gibi algılamaya meyl ederler !!!

Bizim derdimiz Son Peygamberin mesajını anlamak, ve anlatmaktır kardeşim.

Sizler ise.. bilincinde olmadan düştüğünüz durumla, Müslüman kesimin nefretini kazanıyorsunuz.

Çünkü, onları layık olmadığı bir şekilde.. haksızca, çirkince eleştirmektesiniz 'dir !!!

Kâzım Mızrak

.:.: Dipnot :.:.

Gelin olması gerekenler üzerinde düşüncelerimizi ifade edelim..

BU ADAMLAR YANLIŞ YAPMIŞLARDIR.. diyelim. DİN'E SALDIRMAYALIM..

Üç beş zavallı üzerinden.. milyonlarca masumun vebalini almayalım!!!

# # #


@ Bliyaal

Sayın Ademoğlu, demişsiniz ki:

"Böyle savunmalar sadece adam öldürenlerin ve öldürmek niyetinde olanların işine yarıyor."

Allah râzı olsun.. işe dini bulaştırmamışsınız. Mesele, dünyevi hesaplar.

Yâni.. din alet ediliyordur.

Saygılarımla,

# # #


@ Gaykedi

Yaşar Nuri Öztürk.. sempatik bulduğum bir insandır. Kimi çevrelerce sevilmediği tarafı sempatikliği değildir:

Bireysel çıkışlarıyla.. kabul edilmiş değer yargılarını sarsıcı fetvalar vermesi üzerinedir.

Kendisini sever, sayarım.. bu tarz, sorgulayan insanlar olsun ki.. sistem içersindeki yanlışlar ortya çıksın.. zayıf halkalar kendisini tamir etsin. Ve daha güçlü bri toplum haline gelelim.

Sizin asıl anlamak istediğini yere geleyim.. Yaşar Nuri Öztürk 'ün yürüdüğü yol sıra arkasından gitmek istemem doğrusu :)

Ama.. ondan da Allah râzı olsun.. iyi şeyler yapmak istiyor gibime geliyor.

Saygılarıla,

# # #


@ Sonnnn :)

Amma da uzun olmuş be 'yaa :P hakkınızı helal ediniz :)

zihni dedi ki...

Not: bu yazı 12 saat gecikmeyle tekrar yayına veriliyor. Umarım bir arıza olamz.

Kazım Mızrak kardeşim,
Sn.gaykedi'nin konukları bilsin diye söylüyorum, seni bu sanal ortamda daha önceden tanıdığım için,
Senin pak yüreğinin bu çirkin olayları hoş görmeyeceğini adım gibi biliyorum. Ama gel gör ki, örneği onlarca var olan şiddet içerikli hadis ve ayetler savaşlar tarihinin atmosferine adapte edilmiştir.

Bütün ayet ve hadislerin,kendi devrinde yaşanmış olaylara göre ortaya çıktığını ben de biliyorum. Ama asıl sorun, kendi sığ devrinde ortaya çıkarılmış kuralları, değişen uygarlıkların değişen anlayışlarına monte edilme çabasıdır.

Söz konusu bu ayet ve hadisler, göz önünde dururken, hangi katil bunları senin sorguladığın anlamda geliş ve gidiş yerlerini göre inceleyecektir? Bunların, masum din kurallarının ardında, dindarların zihinlerinin geri mevzisinde beslendiğini biliyoruz. Kimi acemi sempatizanların ulu orta, kendi anlayışına göre eyleme geçmesi, bunların yok olduğunu savunmanıza yetmiyor.

“Bunlar var mıdır yok mudur”un cevabı verilmelidir. Var ise, günümüz uygarlığıyla ne kadar bağdaşabilir? Bağdaşamazsa, neden bu kaynaklardan arıtılmadan, fanatik duyguların dinamiti olamaya terk edilirler? Arıtılamıyorsa, neden bu kuralların tümden sorgulanabilmesine katlanamazlar?

Bu ve buna benzer birçok çelişkiler kendi içinde yok edilip arıtılmadıkça, çok canlar yakılacak daha! Bu kısır döngülü tartışma çabaları da sürmeye devam edecek.

Suçludan çok, suçluyu GÖRENLERİ yargılama çabası hiç de etik değildir.

Kâzım Mızrak dedi ki...

@

Merhaba sayın Zihni Örer.. iyi akşamlar dilerim.. . yazınızı okudum efendim, ne demek istediğinizi anlamaktayım.

Fakat.. çizmiş olduğunuz manzarayı kabullenmek, benimsemek, sahiplenmek, ve biri(si)lerinin yaptığı gibi İslâmiyet'e yamamak pek işime gelmiyor :)

Bu, düpedüz kolaycılık olur.. Ben yapmadım.. suçlu İslâm 'dır demek gibi bişey.. Tabi.. siz öyle demiyorsunuz 'dur :) ama, bunu demeye getirenleri görüyorum :P

Kur'an-ı Kerim, kendisine tâbi olanları.. sizin var olduğunu düşündüğünüz bir çirkinliğe düşmekten ! men etmektedir zaten.

Yanlışlar toplumların, ve tek tek bireylerindir.. kural, ve kaideleri dünyevi çıkarlarına hizmet etmesi gerektiği gibi ! anlayanlarındır.

Hayr peşinde koşan Adem nesli olarak bizlere düşen ise.. ilahi mesajı doğru bir şekilde anlamak.. ve, anla(ma)yanlara da meseleyi anlat 'maktır.

Bediüzzaman 'nın dediği gibi.. birer muhabbet fedaisi olabilme çabasını verebilmeliyiz. Şu dünya mekanında.. husumete ayıracak vaktimiz olmamalıdır.

Dünya.. sultan Süleyman'a kalmamış, herkes yolcu. Görüldüğü üzere Gaykedi 'ye de kalmayacak gibi :P

Yahya Kemalde güzel demiş: Bir çok gidenin her biri memnun ki yerinden. Bir çok seneler geçti; dönen yok seferinden.

Vayy beee :o)

ZaHaRa dedi ki...

http://www.cikisyok.com/forum_posts.asp?TID=8713&get=last#96633


iste bazi insanlarda bu konudan bunu cikartiyor....

özür dilerimki yazilarini sormadan kullandigim icin...

Adsız dedi ki...

peki din sivasta yaktı ki onu kimin yaktığını 3 sayfa kitap okuyan bile bilir öyleyse sen başbağları hamayı duydunmu siz kafirlerin yaptığını din düşmanlarının yaptığını çağdaş amerikanın yaptığını niye gündeme bile getirmekten korkuyosunuz.daha dün amerika demokrasi için 100 tane sivilin öldüğü bir bombalama yaptı öyleyse hadi hep beraber bitsin bu demokrasiiii diye bağırsanıza ama diyeceksin ki bi ülke yüzünden koca! demojkrasiyi yakma bi araştır bi bak eeee zahmet olacak ama sizde bir bakın bi kuranı baştan sona oku ondan sonra yap düşmalığını ki kişilerle değil fikirlerle varolasın