21 Nisan 2007

Bilge Dedigin
Fırlama olur !


Bilge dedigin fırlama olur, hatta bu görüsümü daha da ileri götürdüm, bilge dedigin hem firlama olur, hem de puşt olur diyorum. Bilge, hayatin bütün hazlarinin ardindan kosar ama o hazlarin hiçbirinin dangalagi olmaz. Serserilerle konusur, berduslarla arkadaslik eder, bir sürü dedikodunun farkindadir, magazinleri izler ama bulasmaz.

Günde on bes dakika televizyon izler ama sonra, Mevlana'yi Farsçasindan okur, yatmadan önce iki bardak sarap içer. Bilge adamda hem sokakta süren hayati yasayabilme yetenegi ve gücü vardir hem de o hayatin disina çikabilme cesareti. Yani bilge insan, hayatin içindedir.
Leman
'i, Penguen'i
okudugu zaman esprileri anlar, mel mel bakmaz. Yani ben bilgeyim, bu adamlar ne biçim espri yapiyor, çok ayip demez. Son çikan küfürleri bilir. Yeni küfürler üretir. Yasamdan tat almayi bilir ama bunu hiçbir zaman ayaga düsürmez. Ayagiyla yasadigi yasami, yukari çeker.


O küfür ettigi zaman, küfür onda besmele gibi bir sey olur. Bizde bilge, yerinden kalkmaz, aksakalli, yemek yemez, çisi gelmez biri olarak bilinir. Oysa bilge dedigin dogal gaz kuyruguna girer, sirasini kapan olursa kavga eder, gerekirse karakolluk olur...

Felsefe Prof. Ahmet İnam5 yorum:

Kâzım Mızrak dedi ki...

@

Hahh hahhh haaaa :) Züper bir yazı olmuş :P

10 Puan. 10 Puan.. 10 Puan...

30 Puan etti :D

* * *

Barış Manço abimi.. sevgiyle yâdediyorumm.. Allah 'tan rahmet diliyorum.. .

Âmin,

gaykedi dedi ki...

Benim aklıma daha çok Can Yücel geldi ilk :)

pRncfRn dedi ki...

hea zaten bilge orospu olur aslında
ironi içeriyorsa cidden hoş
yok ciddiyse hiç komik değil.

hiç kimse ve hiç bişey hakkında hiç bişeyler dedi ki...

yazı hoş, lakin fotolar nedir öyle yahu :) ayh, ikinci resimdeki adamdan korktum wala, deli deli bakmış.. ayrıca o nasıl uzunlukta bir dildir kardeşim :P :)

Kâzım Mızrak dedi ki...

@

Albert Einstein 'ın resmini hatırlarmısınız :o)

Hani saçları elektrik çarpmışcasına havaya dikilmiş, ve [ dilini ] dışarıya çıkarmış..

Bir de o yaşlı hâli ile bisiklete bindiği bir [ resim ] var(dı) hafızamda..

* * *

Can Yücel dediniz de.. evet, onun gerçekleri soyup sovana çeviren alaycı uslubunu çağrıştırmakta yazı.. yoruma göre değişir tabi,

O zaman buradan, lütfen :))

[ Can Yücel - Bağlanmayacaksın / Video ]

Selâm, ve duâ ile..