26 Nisan 2007


Bakire Bir Melek !

İnsanın aklına geldikçe yumruk yemiş gibi olduğu, boğazına bir şeyler düğümlendiği olaylar vardır, yıllar önce bir yer de okumuştum; doğu illerimizden birinde, yaşlı bir adama ikinci eşi olarak, başlık parasıyla satılan genç bir kızımız, bakire çıkmadığı için öldürülüyor, yapılan otopsi de ise bakire çıkıyor, kızlık zarı ancak doğum da yırtılan, esnek türdenmiş....kafamda oluşan en masum insan imgelerinden birisi olmuştur, bu bakire meleğin kaderi :(

Aptal insanımız bakireliğin bir kaç damla kan da olmadığını, beyin de olduğunu ne zaman öğrenecek, ....Tecavüze uğramış masum bir kız mı daha bakiredir, oral-anal sex yapmış ama bakire birisi mi?.... Peki ilişkiye girip sonra da kızlık zarını diktirmişe ne diyeceğiz, ya da gerdek gecesini adetinin en kanlı gününe denk getirmiş bir başka birisine?
Gaykedi

8 yorum:

Aslı dedi ki...

Bu konu hakkında zamanında bir yazı yazmıştım, paylaşmak isterim.

http://caglayantilsim.blogspot.com/2006/06/bekaret.html

gaykedi dedi ki...

Aslı'cım yazındaki fıkra tam bir kara mizah örneği;

*********

Temel, Fadime ile evlenir ve gerdek gecesinde yatağa girmeden önce belindeki tabancayı çıkarıp masaya koyar. Fadime şaşırır ve “Temel, o silah neyin nesi?” diye sorar. Temel sırıtır ve:
-“Bu gece bir şekilde kan çıkacak.” der.

edi.ben dedi ki...

insanlığımdan mı... kadınlığımdan mı... bilmem. ama yazdıklarına katılmamam imkansız. tarihe bakıldığında görülen en net ve hemen hemen her kültürde en "ortak" şeydir, "kadının şeytan" ile bir tutulması. her dinde aşağılanmıştır. hani yanlışlıkla "insan" sayıldığı bir kaç cümleciği saymazsak.
bu gereksiz varlık, üremede gereklidir sadece. zevk vermede. bir "delik" oluşturabilmek için vardır. ve ilk giren olunabilmelidir o deliğe. kaç deliğe girerse girsin o bilmem kaç cm.lik yüce organ, girdiği "delikte" hep ilk olmalıdır.
yalnız türkiyede değil... ya da doğu kültüründe değil... dünyanın her ülkesinde vardır bunu böyle düşünenler.
bu durum ne kültürle ilgili, ne eğitimle ilgilidir.
"insan" olup, insan gibi düşünebilmekle ilgilidir.
organların iç bükey ya da dış bükey olması, orda hiç kullanılmamış bir zar tabakasının bulunması... tüm bunlar "insanımsılık" göstergeleri. sadece görsel açıdan insana benzeyenlere has özellikler yani.

narsis7ekho dedi ki...

Bekaret beyinde de olmamalidir. Bekaret onemli bir sey olmamalidir.

Neden bir ilk fantezisi, bir sahiplik gudusu, neden bu mulkiyet anlayisi?

X ile Y, birbirlerine asiklar ve sevisiyorlar.
Bir sure sonra asklarinin kalmadigini fark edip ayriliyor.

Evet XX olan X, baska bir XY olan Z ile ask yasamaya basliyor. (Isterseniz Z ve Y arasina bin XY kromozomlusu daha sokalim, sayi hiiiic fark etmez.)

Simdi buna gore Z karsisinda X bakire olmadigi icin suclu mudur? Bekaretin sozunun edilmesi mi gerek?

Ne munasebet yahu?
Erkekler ve kadinlar, istedikleri kadar kisiyle istedikleri kadar sevisme ozgurlugune sahipler efendim.

Bunun bekareti carti curtu olamaz.
Dunyanin bircok yerinde az ya da cok bu yuzden hala cinayetler isleniyorsa bu normal ya da dogal karsilanamaz ya da oylesi degil boylesi kotudur denemez.

Denmemeli yani, degil mi?

tospaa dedi ki...

yazın için yorumum yok açıkçası.sen zaten herşeyi yazmışsın.eline sağlık:)

yorumlarla birlikte bloğunu -2006' dan buyana- okumam tam 3 günümü aldı:)tabii bunda ofiste olmamında etkisi var.yoksa tospaalığımla hiçbi alakası yok olayın:))

bisürü şey öğrendim, bisürü fikir edindim ve çok keyif aldım valla :)

en çok hoşuma giden bloğunu fotolarla, resimlerle zenginleştirmen ve uzun yazıları bölümlere ayırman.bu -bence- en sıkıcı yazıları bile-evet itiraf ediorum bazen okurken sıkıldığım hatta cümlelerini atladığım yazılar oldu:)- kolayca okumamı sağladı.

kısaca takibimdesin ;-)

OYLUM dedi ki...

Acaba bekaret konusuna takan erkekler kendi iktidarlarına mı yeteneklerine mi güvenemiyorlar ve karşılaştırılmaktan mı korkuyorlar acaba hep merak etmişimdir.Üstelik çok sıkıcı olmalı deneyimsiz bir bakireyle birlikte olmak.

TalismanDiyette dedi ki...

Bence masumiyetin de bekaretle bağdaştırılması yanlış. Yani masum bakire lafı da bir bakire olmayan masum değildir önermesine dönüşüyor.

miso dedi ki...

Erkekler bu bağlamda biraz gerizekalı desem, bir de söz meclisten dışarı desem ayıp olur mu? Ayıp olduysa affedin ama kandıran o kadar çok kadın tanıdım/duydum ki. Çok üzücü ve lüzumsuz.
marruu