13 Mart 2007


Nasılsınız Emin Bey?

İncelediğim çeşitli dinler arasında; inanç ihtiyacı duyan bir adam olsam, muhtemelen Hıristiyanlığı seçerdim veya Uzakdoğu dinlerinden birini seçerdim. Ama herhalde en son seçeceğim Müslümanlık olurdu. Yahudilik de istemem; hikâyesi çok güzel, ama o da korkunç bir şey.

Sakalım var ya, mesela sokakta herifin biri gelir yanıma, deyiverir. Ve "Nasılsınız Emin Bey?" Emin Bey (Çölaşan) olduğum için beni iltifatlara boğar! Bunun benim için ne kadar ağır bir hakaret olduğunun farkında bile değildir. Bunlar ha bire gelir başıma... Bu gibi durumlarda, her şey boş galiba duygusuna kapılıyorsun ister istemez...Murat Belge

3 yorum:

teyzenteyfik dedi ki...

Murat Belge`nin bu biyografisiyle ilgili haberin gazetelerde yayinlanma (cimbizlanma) bicimi hakkinda cok iyi bir yazisi vardi gecenlerde Radikalde.

miso dedi ki...

Murat Belge'yi Emin Çölaşan'a benzetebilen insanın gözlerindeki katarakt derecesini cidden merak ettim şimdi. yuh yani. Bir gram benzeseler bari... yoksa ben mi yanlış anlıyorum yazıyı?

Adsız dedi ki...

oylesine bi alinti mi sadece yoksa siz de mi muslumanligi tercih etmezdiniz murat bey gibi .. eger 2.siyse , muslumanligi bilip de mi sevmiyorsunuz, yahut etrafta yasanan yanlislara bakip da bu insanlar boyle yasiyorlarsa demekki berbat bir din diye mi dusundunuz ? 2.siyse hristiyanligi yanlis yasayan insanlari gorunce ondan da mi soguyacaksiniz ?

ps : kalpler ancak Allahi anmakla sukun bulur .. onun disindaki hersey yalniz bos bir avunmadir .. ordan oraya savrulmadir .. neyi elde etmek istese ve elde etse insan , onun avucunda bi buz parcasi gibi eriyip gidecegini ogrenecektir buyuk bir hayalkirikligi ile .. cunku dunya hayati gelip gecici bi oyundan ibarettir .

PS: Rabbim size hidayet nasip etsin . kimliginiz tercihleriniz benim icin onemli degil, keske islamin nasil guzel bir din oldugunu kendiniz bizatihi inceleyip ogrenebilseydiniz . keske insan kalbinin ve ruhunun asil ihtiyacinin gelip gecici zevk ve arzular degil , ebediyet (sonsuzluk) oldugunu ve bunun da ancak Allah'i bulmakla mumkun olabilecegini bilebilseydiniz ..

elif .

yorumumu yayinlamasaniz da olur , sadece sizin icin yazdim.