05 Şubat 2007


Sabaha Karşı Simit Sarayı !


Taksim'de meydana bakan büyük simit dükkanlarında hafta sonları sabaha karşı Türkiye panoramasını görmek mümkündür. Varoşlardan kopup eğlenmek için Beyoğlu'na gelen, bir sürü kulübün kapısından çevrilip geceyi batakhane kıvamında bir mekanda bitiren, sonrasında da eve dönecek parası kalmadığı için ilk otobüs saatine kadar bir şekilde oyalanmak zorunda kalan genç erkeklerle doludur içerisi.

Bu çocuklardan biriyle bir gece tanışıp, konuşma fırsatı bulduğumda allak bullak olmuştum. O kadar şiddet dolu ve her şeye o kadar öfkeliydi ki! Hayatında olmayan her şeyin suçlusunu, 'ötekiler' olarak görüyordu. Tıpkı benim onu 'öteki' olarak görmem gibi. Hangimizin gerçek hangimizin 'öteki' olduğu bir süre sonra birbirine karıştı. Gece gittiği barda ona bakmayan kızlar yüzünden de ötekileri suçluyordu, gece eve dönemediği, otobüsü beklemek zorunda olduğu için de. Bu kadar yakınımda şiddete böylesine eğilimli birini görmek çok ürkütücüydü...Yiğit Karaahmet

3 yorum:

chumly dedi ki...

Hello great pics.

Exxon Valdez dedi ki...

Merhaba,

Blogunuzu google reader'dan okuyorum. Malum, arkaplanı beyaz. O yüzden yazınızda özel olarak beyaz olmasını istediğiniz sözcükler görünmüyor. Web sayfasında bir farkı olmadığından, belki düzeltmek istersiniz diye düşündüm. Ayrıca aynı sorunun başka RSS okuyucularında da olacağını sanıyorum.

Kolay gelsin,

gaykedi dedi ki...

uyariniz icin tesekkur ederim...ton farki kullanmamaya calisacagim...