14 Şubat 2007


Gizli Bağımlılıklarımız III

Hiç kimse sömürdüğü ve kullandığı birisine saygı duyamaz. Saygının olmadığı yerde ne kadar sevgi olabilir ki? Başkasını sevebilmek için önce kendinizi sevmelisiniz. Hiç kimseyi kendinizden daha fazla sevemezseniz. Çocuğunuzu, eşinizi, sevgilinizi kendinizden fazla sevdiğinizi söylüyorsanız, bu sevgi değil bağımlılıktır. Her bağımlılıkta düşkünlük vardır.

İçkiye düşkünlük ile çocuğa düşkünlük arasında fark yoktur. İkisi de kişinin mutsuz ve doyumsuz olduğunun göstergesidir. Düşkünlüğün aslında zavallılık anlamına geldiğini bir düşünün...Bir iyilik yapın kendinize. Kendinize, sadece kendiniz için zaman ayırın. İşte bu, kendine sevgi vermenin, değerlilik duygunuzu geliştirmenin yollarından biridir. Dünyadaki tüm insanlar kadar siz de kendi sevginizi ve ilginizi hak ediyorsunuz...Nil Gün

1 yorum:

miso dedi ki...

merhaba gaykedi
nil gün'e katılmamak elde değil. duyduğumuz sevgiyle insanların hayatında iktidar kuruyoruz, sonra da bizi sevmelerini bekliyoruz... peh! işte bu yüzden toplum hastalıklı, analarından bir türlü ayrılamayan tiplerle dolu.