20 Şubat 2007


Cayırtı Nasıl Başladı I

Televizyon haberlerinde cayırtı nasıl başladı ?Peki televizyon haberleri hap cayırtılı, cuyurtulu muydu? Magazin ağırlıklı mıydı? Haber değilde şov programı gibi miydi? Hayır..Öyküsünü anlatayım..1996 yılında Ufuk Güldemir, Show TV’den Star’a geçince, Show haberin başina da Reha Muhtar geldi..Reha önceleri ilgi çekmedi.. Reyting alamadi..Sonra çaresini buldu.. Haberlerin rotasini degiştirdi..

Hayvanlar alemini yayinladi..Sirklerde çekilmiş görüntüleri ekrana getirdi..Kamera şakalarina agirlik verdi..Tabii bol bol magazin yapti..Polemik yapti..Yetmedi..Haberin içinde Levent Kirca’nın çok tutulan Olacak O kadar programından bölümler bile yayınladı..10 dakika.. 15 dakika..Yaptığı tuttu.. Show Haber inanılmaz reyting aldı..Reyting alınca da Show TV’nin o zamanki patronu Erol Aksoy’un prensi oldu..Haberler bir saate, birbuçuk saate çıktı..Şov programına dönüştü..

2 yorum:

Kim o? dedi ki...

Maalesef bu tip programlar ülkemizde çok tutuyor.Bugün ki Turan Alkan yazısıda bundan bahsediyordu.
Rtük'ün bir şeyleri sansürlemesi yetmez.Sansürü uygulayan bizim olmamız gerekir.Nasıl ki bir manava gidip kötü domates almayıp iyileri seçerek kötü domateslere sansür uyguluyorsak aynen kötü,kalitesiz programlarıda izlemeyip onlara sansür uygulamamız gerekir.Tabi ki bunlar kişisel çözümle.Sİzin kalitesiz,yerlerde sürünüyor dediğiniz progrmları bazı kişiler elzem buluyor artık.

zihniorer dedi ki...

Özel tv.lerin amacı, idealist felsefecilerin "düşündürmezcilik" ilkesini uyguluyorlar gibi geliyor bana.
DÜŞÜNDÜRME, OYALA taktiği.