01 Mart 2007


Budalaca !

1915 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nda, İttihat ve Terakki yönetiminin üç paşası tarafından alınan ve uygulanan Ermeni tehcirinin sonuçlarını dünya bir “soykırım” olarak kabul etmiştir.90 yil önceki bir dramatik olayin bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin başini agritan bir sorun haline gelmiş olmasinin sorumlusu da sadece ve sadece susarak, meseleyi konuşturmayarak ya da “asıl onlar öldürdü” gibi budalaca çıkışlara başvurarak durumu kurtardıkları zannedenlerdir. Yani bizleriz.

Amerikan Kongresi ne karar alırsa alsın, biz bu meseleye bugüne kadar yaklaştığımız gibi yaklaşmaya devam edersek sıkıntılar giderilemeyecek; tam tersine, baş ağrısı artarak devam edecektir.Çünkü bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetiminde bulunmuş çok sayida bilgisiz, fikirsiz ve ufuksuz şahis, en geri ve ilkel politikalarla bu meseleyi “bizim” sorunumuz haline getirmiştir.Amerikan Kongresi’nden Ermeni soykırımı kararının geçmesi belki Ankara’nın mantıklı ve doğru politikalar geliştirmesine yol açarak faydalı bile olabilir...Okay Gönensin

3 yorum:

herackles dedi ki...

Bu konuyu bırakmaya niyetin yok senin :)

gaykedi dedi ki...

ben bu konuyu artik birakmasına bırakayım da...bu konunun bizi ve ülkeyi bırakacağı yok be Herackles !

yabancı hakemler önünde iki tarafında faşistlerince kanlı insan kafalarıyla oynanan bir futbol maçına benziyor bu konu :(

[ m k y ] dedi ki...

bu konu bırakılmamalı zaten.

insanlar konuyu enine boyuna tartışıncaya kadar, acılar hümanist perspektifte algılanıp, onlara üzülününceye kadar bu konu güncel ve sıcak tutulmalı.

bir de son günlerde bu tasarının kongrede kabul edilmesinin aslında çok da önemli olmadığı hatta türkiyenin 'elini rahatlatacağını' fısıldayan yazılar çıkmaya başladı medyada dikkat ederseniz. sanırım bizimkiler umudu kesmiş halkı hazırlıyorlar. bu konuda bile reel-politik'in sınırlarını aşamamız üzücü aslında.

sevgiler