13 Ocak 2007


Orospu sağlam
para I


Tabii adamlar da normal parayla kurabilecekleri ilişkilerden tatmin olmuyor. Çünkü parayla kurulan her ilişkide adam sadece o ünlü kadını düzmüyor. Rakiplerini de düzüyor. Siz kimi düzüyorsunuz? Karınızı. Tüh Allah belanızı versin. Ben kimi düzüyorum? Gecesi 15 milyar olan orospuyu. Orospu sağlam para. Evdeki bozuk para.

Hayat erkek egemenliğine dayandığı için şunu da söylemek son derece mümkün; erkekler kadın peşinde koşarken, kadını avlamaya çalışırken esas gözündeki av onun yanındaki kıskandığı erkektir. Kadın hiçbir zaman önemli değildir. Erkek arkadaşını gölgelemek, arkada bırakmak için onun karısını düzmek ister...2 yorum:

CHIC-HANDSOME dedi ki...

good year

Selma Erdal dedi ki...

Ne demiş Laswell liberalism için?...Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler...Kanımca liberaller de demişler ki; "üzerinden de..."

Ve bizim Nasreddin Hoca ne demiş?...Parayı veren, düdüğü çalar...

Ve Kamu Yönetimi, 1.sınıftayken; İş Hukuk'u dersinde, derse geç kalan bir kız öğrenciye kapıda durdurup,"eğer yanıtını bilirsen, seni derse alırım" diyerek, şu soruyu sormuştu Hocamız ( gerçi Üniv. Prof.leri böyle sorular sorarsa, para adamları neler yapmaz; bu da ayrı bir tartışma ve eleştiri konusu ya neyse):
-Mal mısın, meta mısın?...
Kızdan da oldukça anlamlı bir yanıt gelmişdi:
-Alan adama göre değişir...

İşte "mal" olarak kendilerini piayasaya sürenlerle, "ben de bu malı satın alırım" diyenler arasındaki ilişki bu; evde eşi varken, 15 milyara "mal"larla yatmak...Yalnız bu adamların evdeki eşleri de Sevgili Toprağım; kesinlikle "bozuk para" değerinde değil, onlar da satın almacı, onlar da kasa, çünkü onlar da "erkek mal"lara 15 milyarları ödüyorlar...
Laswell'in dediği, benim de küçük bir ekleme yaptığım gibi;
-Bırakınız yapsınlari bırakınız geçsinler ( üzerinden de)...