07 Aralık 2006

Zeki Müren
Fıkrası !Rahmetli Zeki Müren köşkünün balkonunda oturmuş çayını yudumlarken hizmetçilerin kapıdan kitap pazarlayan çok yakışıklı bir genci içeri almadıklarını görür, hemen haber eder ve o çocuğu benim yanıma getirin der...az sonra çocuk yanındadır...sanat güneşimiz çocuğu bir güzel süzdükten sonra...söyle bakayım yavrucum sen ne iş yaparsın diye sorar...Çocuk üniversite öğrencisi olduğunu kitap seti pazarladığını söyler ve sattığı kitapları tanıtmaya başlar...Zeki Müren çocuğun sözünü keser...Bu kitaplar kaç lira der...çocuk 15 kitaplık setin 100 YTL olduğunu söyler....

Paşa çocuğa, bak güzel çocuğum sana bir teklifte bulunacağım der...Bana bir buse vereceksin ve sana hemen 1.000 YTL vereceğim ne dersin der....Genç adam kızarır bozarır düşünür ve bu paraya ihtiyacı olduğuna karar verip utana sıkıla tamam der...Yavaşça kalkar ve Zeki bey'i dudaklarından güzelce öper ve gider yerine oturur...Paşa bu güzel öpücüğün ardından yavaşca ayağa kalkar ve çocuğun yanına gider, dudaklarına yapışır...çocuk ne olduğunu şaşırmıştır zeki bey öpücükten sonra çocuğa " çok pahalı bir öpücüktü iade ettim" der :)


daha önce yazdığım başka bir "gay fıkra" ve gay fıkralar konusunda "görüşüm"


3 yorum:

RinTinTin dedi ki...

bu anlatı acaba gerçekten bir yaşanmışlığa mı dayanıyor yoksa karalama kampanyalarının bir kırıntısı mı?kimlerin ağzından çıktığı çok önemli bu bakımdan..o kadar özel bir insanın bir gün böyle bir durumun ortaya çıkacağını bile bile,hatta kariyerini türkiye gibi riskli bir ortamda tehlikeye atıp böyle duygusal atraksiyonlara girmesi pek mantıklı gelmedi açıkçası bana..ya da altıüstü bir fıkra delinin biri oturmuş bir gün,,kendine de kurban olarak zeki müreni bulmuş olabilir...bilemicem...yalnız fıkraların da gizliden silahları var böyle iç ceplerinde taşıdıkları,,bilinçaltını uyuşturup yaralayabiliyor.dikkatli olmak lazım

Pirtik Evli, Mutlu ve Issiz dedi ki...

Cevap vermeden duramayacagim.
Ne alakasi var Rintintin. Adam isini cok guzel yapiyordu. Cinsel tercihinide hicbirzaman saklamadi bence cok guzel ve zekice kurgulanmis bir hikaye.

Gercek olmasida muhtemel cunku boyle birsuru cok guzel yasanmis hikayeleri var.

Adam gay, saygi duyup gecmek lazim. Turkiye de bu olaylari kaldirir, herkes herseyi biliyor ve yasiyor. Sadece gizli oluyor hepsi bu.

Sevgiler
Pirtik

RinTinTin dedi ki...

kaldıramadığını bizzat yaşayarak görüyorum maalesef.aslında ibneler için bir çifte standar var,,bir tarafta arka sokaklarda parklarda öldürülen ibneler,e-s te arabaya üstünden geçilen travestiler bir yanda sırf efemine tavırları için reyting alan ve bu yüzden el üstünde tutulan şanslı ibneler.herkes bilir ne olduklarını aslında ama dolaptan çıkıverseler bir gün yaygara kopar her tarafta.tarkan vakasında olduğu gibi.ama şimdi aydın ben gayim dese necip türk halkı ne yapar bilemicem.bence zeki mürenin eşcinselliği de bilmezlikten gelindi hep ve bildiğim kadarıyla cinsel kimliğiyle ilgili bir açıklaması da olmadı.öyle olsa neden kadınlara aşık rolünde olynatsınlar yeşilçam filmlerinde ibne adamı.bu arada tercih değil 'eğilim ya da kimlik' bilinçli konuşalım lütfen.