05 Aralık 2006


Sırlarıyla Kadınlar I

Kadinlarin çok büyük kisminin erkeklere asla anlatmadiklari sirlari var.Zihinlerinin özenle kilitlenmis bölümlerinde erkeklere göstermedikleri duygulari, maceralari, hayalleri, hatiralari duruyor.Taa çocukluklarindan beri babalarina, agabeylerine, arkadaslarina yalan söylemek zorunda birakilan, baskilar sonucunda bir tür yalan egitiminden geçen kadinlar iki seyden çok eminler;

erkeklerin onlarin gizledigi bir seyler oldugunu asla anlayamayacagindan ve o koca adamlarin gerçekleri tasiyacak kadar güçlü olmadiklarindan.Bütün dünyayi yöneten, savaslar çikartan, cinayetler isleyen, bin bir entrika çevirebilen, büyük servetleri idare eden, istihbarat teskilatlari kuran erkeklerin, konu kadinlarin sirlari oldugunda böylesine aptallasip saflasmasi insani kuskuya düsürüyor.

1 yorum:

bliyaal dedi ki...

kadin doktoru ahmet altan gene ilminden bir kismini biz fanilere acmis. yazidan hareket edersek, erkekler tarafindan aldatilan kadinlar yoktur seklinde bir yargi da cikarabiliriz. tahminimce, bu yaziyi okuyan kadinlarin onemli bir bolumu, daha once bu yazilanlardaki gibi dusunmemistir. bir defasinda altan'i televizyonda haberlerde gormustum. sanirim istanbul universitesinde bir konusmaya katilmisti. kendisine yumurta atan ogrencilerden ceketini kafasina gecirerek kacmaya calisiyordu. o zamandan beri, kendisinin bende ciddiyeti kalmamistir.