12 Kasım 2006


Pirü Mugan Dedenin Abdestli Şalgamı II

Kadınlar da kendi aralarında "zürefa"lığa yöneleceklerdir. Zürefa zarifin çoğuludur. Ve zarifler, boyunlarına ince bir eşarp bağlayarak, gözlerinin kestiği çıtıpıtı hanımları hamamlara götürüp, orada bir güzel ovarlar.Yani efendim setri avret babında namus kantarının topuzu fazla ağır bastı mı; erkekler erkekleri, kadınlar kadınları kovalarlar.

Sonra herkes kalıbı dinlendirince; cümbür cemaat cennete giderler.Böyle bir yaşam düzeninde öncelikle kadınlar ayvayı yer. Erkeklerse özellikle kadınlardan daha çok miras yer; sakilik ve köçeklik neşvü nüma buldukça, kestanesine sahip olamayanlar da pirü mugan dedenin abdestli şalgamını yer.Yani Türk demokrasisi de, çağdışı Arap şeyhlerinin görkemli babasını yer...Çetin Altan

4 yorum:

wolkanca dedi ki...

Çetin Altan dan bu yazısını sesli olarak dinleyeceksin amma keyifli olur dimi.

gaykedi dedi ki...

kac vakittir tv de göremiyorum, özlemişim walla bende Çetin Altan'ın hızlı hızlı kahkahalarla dolu konusmasını :)

nimfe dedi ki...

Çetin Abi'nin söyledikleri kısmen doğru olsa da,asıl günümüze hakim olan akıllara zarar bir ahlaksızlık.Herşey ulu orta ve saygısızca yapılıyor artık ilişki namına.Çetin Abi'nin dediği gibi olmasını yeğlerim,en azından ten tene değince ürperir insanoğlu yeniden.

herackles dedi ki...

Buraya da şunu ekleyeyim.
Hamido mecliste sinirlenir Çetin Altan'a, dayanamaz ve bir anda sıraların üstünden atlar.Koşarken de her daim cebinde duran muştasını eline geçirir ve Altan'ın kafasını yarar.Epeyce bir zaman sonra Hamido'ya sorarlar bu hadiseyi.