02 Kasım 2006


Çocuk soruları !

anne baliklar su içer mi ?

-………
eniste bu ne?
-çakmak
(1 dakka sonra)
-eniste bu ne?
-çakmak

-eniste bu ne?
çakmak dedimya canım
….
-eniste bu ne?
gazoz kapagi
-hani çakmaktı!

baba, yeni aldigin ayakkabilarim ne renk?
kahverengi yavrum.
-peki baba, kahve ne
renk?
-….?!

anne ne zaman olacak bu yemek
-ha deyince olmuyor
-o zaman ne deyince oluyor?

anne ben nerden çittiiiim?
eeö… karnimdan çiktin sayilir yavrum
sezeryan ile dogurmustum ben seni…
piki oraya nasil dirdiiiiim?

5 yorum:

Nilay dedi ki...

Cocuklar cooooook masumlar.:) Hepsini severim ben, gulen cocuk gordummu ben de gulerim. Ama son gunlerde gazetelerde okudugum 17 aylik bebege yapilan siddet ve tecavuz beni birkac gundur acayip gerdi. Nasil kiyabilirler, o anne nasil bir anne? Cocuklarin bir de buyukleri baskalarinin yaninda rezil rusva etme durumlari da vardir. Cocuktan al haberi seklinde :)

Pirtik Evli, Mutlu ve Issiz dedi ki...

Gaykedi,

Yorumlara cevap yazmiyorsun.
Neden??

Bizim evimize misafir gelen bircocukda akvaryuma saatlerce seyrettikten sonra annneee yeter artik, cok su ictiler cikaralim bu baliklari akvaryumdan demisti.

Operim
Pirtik

Adsız dedi ki...

Senin de eşcinsel olmana neden sanırım böyle sorularına yanlış yanıtlar verilmesi neden olmuş! Eşcinselllik bir sapkınlık durumudur ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Kimse doğal olmayana normal gözüyle bakamaz. Bakmamalıdır da. En kısa zamanda tedavi olup aramıza normal olarak dönmen umuduyla... Kendine iyi bak.. Çünkü çok hastasın!

gaykedi dedi ki...

eşcinselliği hastalık olarak gören bilgisiz arkadaşım,size dünya sağlık örgütünün 1970'li yıllardan itibaren gay'liği hastalık kategorisinden çıkarttığını hatırlatır ve gene aynı örgüte göre homofobi yani eşcinsellik korkusunun hastalık olarak görüldüğünü şahsınıza bildiririm...yani hasta olan yada hadi kibarca problemli diyelim burda sen oluyorsun...bilmem anlatabilim mi! bu arada dünya sağlık örgütüne ve tıb bilimine güvenmiyorsan, mesela din adamlarına inanıyorsan, apansitin patlayınca sana bir imama gitmeni tavsiye ederim !

locker dedi ki...

yahu ben çocukken ne dingilmişim, sezeryanla annemin karnından çıktıımı söölediler sonrasını (oraya nası girdiimi) hiç merak edip de sorduumu bile hatırlamıyorum :) Ben bi de anonimin yorumuyla ilgili şunu merak ettim, eşcinselliğin tedavisi nasıl oluyomuş acaba? Doktora gidiosun reçeteyle ilaç mı veriyo vs...