19 Kasım 2006


Yobaz Polonya I


Bu yazı Polonya Başbakanı yerine, herhangi bir Türk Başbakanı mesela Tayyip düşünülerek okunursa bence daha zevkli olabilir :)

Polonya Basbakani Jaroslaw Kaczynski, geçenlerde Brüksel’deyken, "Sizi temin ederim ki, bizde üst düzey gay politikacilar var" diye yeminler ediyordu. Polonya’nin adi AB içinde yobaza çiktigindan, yabanci basini ülkesindeki gay kulüplerine takilmaya davet ediyor, "Polonya’nin homofobik oldugu söylentilerine inanmayin" diyordu. AB’ye üye olali iki sene geçtigi halde insan haklari konusunda komisyon ile hálá cebellesiyor Polonya.

Brüksel, gay haklari ve idam cezasi alaninda hálá sorunlar oldugunu düsünüyor.Polonya’da Lech Kaczynski’nin cumhurbaskani; ikiz kardesi Jaroslaw’in da basbakan olmasindan sonra, Varsova ile AB Komisyonu arasindaki iliskiler limonilesti. Varsova Belediye Baskanligi sirasinda gay yürüyüsünü yasaklayan Lech Kaczynski, geçen yaz aylarinda idam cezasinin yeniden uygulamaya konulmasi için flörtlere baslayinca, Brüksel’de safak atti.


2 yorum:

herackles dedi ki...

Memleketten uzak olmanın da etkisi olsa gerek diyorum ama Polonya bugün yeni gelen +10'lar içerisindeki en dindar ülkedir, evet evet abartı olmaz bu.Adamlar koyu katoliklikle her köşeye kilise kampanyasına girişmişler.(tanıdık geldi mi bir yerlerden :)

İkiz kardeşler sürekli olarak öldürülecekleri korkusuyla yaşıyor, herkes düşman onlara göre.Papa korusun bizi, aman yanlış yapmayalım, aman şu kilisenin de tavanına altın varaklar koyalım vb. söylemlere sahipler.

AB geldikten sonra, gelen yardımların da etkisiyle sağa sola kazma kürek salladılar ama halen Polonyalı işçiler AB'nin ameleliğini yapıyor hem de gittikleri ülkedeki asgari ücretin yarısın.Bunlar da AB'nin Çinlisi.
Yani durum şu, AB kendisine amele aramış...

Nerden geldik buraya;
Eski papa da polonyalıydı ve kürtaj bile karşı çıkan bu zihniyetin gaylik konusunda söyledikleri laftan ibaret... İçi sizi dışı bizi yakar hesabı...

herackles dedi ki...

Bak ne demişler,
Ama ben de sakal bırakacağım, ancak öyle köşe sahibi olabilirim :)

"Yobazlık derecesinde dindar Kaczynski kardeşlerin yönettiği (biri Cumhurbaşkanı, öbürü Başbakan) Polonya'ya kocaman bir teşekkür borçluyuz."

(Erdal Şafak, Sabah)