10 Kasım 2006
10 Kasım

Atatürk'ü Sevgiyle Anıyorum

"Bizi yanlış yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmüşler, sâf ve temiz halkımızı hep din kuralları sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz... Görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden, harabeden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir." Atatürk


4 yorum:

bliyaal dedi ki...

hos, ataturk'un dedigi dogru; ama ya bu adamlarin pesine takilip giden halka ne demeli? bu aralar richard dawkins'in "the god delusion" adli kitabini okuyorum. soyle yazmis dawkins:

"To suggest that the first cause, the great unknown which is responsible for something existing rather than nothing, is being capable of designing the universe and of talking to a million people simultaneously, is a total abdication of the responsibility to find an explanation. It is a dreadful exhibition of self-indulgent, thought-denying skyhookery."

alemin renkleri dedi ki...

Bu blogda fazlaca din kelimesi geçiyor ve gereksiz yere islam.. Tamam anlatalım bir şeyler ama, taş atmayı bıraksak ya!

nimfe dedi ki...

bence bizim mücadele etmemiz gereken din değil,insanların dini kendi leyhlerine kullanmalarını önlememiz gerekiyor.Din vardır ve inananlar hep olacak insan varolduğu sürece.Bunun,insanın kendi ruhu için faydalı olduğunu ve Sokakta yürürken bir faydası olmadığını,olmayacağını anlatmak gerekiyor.

Adsız dedi ki...

Ancak din insanı "hz. muhammed'i canlı gösterecek bir televizyon projesi üzerine çalışıyoruz" diyen birisine bütün parasını verecek kadar gözleri kör bir hale getirebilir. Milletten trilyonlar yürüten Kombassan yüzünden zırıldayan gerizekalılara sorsunlar bakalım "ne dediler de aldılar paranızı" diye.

Din toplumların uyuşturucusudur. Bazı gerizekalıların kınlarından çıkmasını engelleyip milleti korku ile efendi, uslu tuttuğu için de güzel bir şeydir. Kendi kendine adam olmayı beceremeyecek herkesin bir şeyden korkusu olması gerekir. Bu yüzden varlığından rahatsızlık duymak aklı başında insanların yapacağı bir şey değildir.

M.