02 Ekim 2006

Nilay' a Cevap, Meksika' ya Selam I

Sevgili Nilay'in Geçen Gün Sorduğu Soru;
Gay olmayi secen erkekler, babalarindan yeterli sevgi ve sefkati gormedikleri icin bu sevgiyi baska bir erkekte ararlar diye duymustum. Ama sen ilk itirafini babana yapmissin, anlasilan araniz cok iyi. Sen bu konuya katiliyor musun? Turkiye'deki gay erkeklerin oraninin cok oldugunu ama toplumsal baski yuzunden bunu sakladiklarini dusunuyorum. Benim bir sorum daha var. ABDde falan gay erkekler cinsiyet degistirmiyorlar, bu cinsiyet degistirenler neden degistirmek istiyorlar?Eger istemiyorsan cevaplamak zorunda degilsin ;)

Eşcinsellikte anne baba rolü psikoloji tarafından yıllardır sorgulanmıştır, ama gay olmanın sebebini bilim hala tam çözebilmis degil, sadece ne tam olarak ne psikolojik nede genetik olduğunu her ikisinin karışımına artı olarak bağzı çevresel olayların da bunu tetiklediği görüşü kabul görmekte ( ilk cinsel deneyimler, karşı cinsin olmadığı yatılı okullar, yurtlar, uzun, hapishane ortamı v.s ). Gaylerin psikolojisinde baba rolü bidiğim kadarıyla daha çok kendinden bayagi yaşlı insanlarla beraber olmayı seven gaylerde daha çok sorgulanıyor. aslında bu baba rolü kendinden oldukça yaşlı erkeklerden hoşlanan kadınlar-kızlardada daha çok didikleniyo, incelemeye değer bulunuyor psikolji bilimince ya !

ilk itirafımı babama yapmam konusu babamla cok samimi olduğum için değil ( annemle daha samimiyiz ) babamın sadece daha hoşgörülü ve duygusal bir insan olması, artı bu dönemde annem bir depresyon gecirdigi icin onu duygusal yönden rahatsız etmemeyi istemem yüzündendir...Türkiyede gay erkeklerin çok olduğu ve bunu sakladıkları tespitiniz doğrudur, hele evli gay ve evli olmasa da dindar gay erkeklerin psikolojik içler acısı halleri beni cok üzmektedir...devamı aşağıda
devamı aynı sayfada çıkmazsa link

Hiç yorum yok: