24 Ekim 2006


Gaykedi ve Sevgilisi Gibi !
Bol Biralı ve Bol Sevişmeli İyi Bayramlar :)

Ermeni Sorunu Konusunu artik kapatmak istiyorum, kapatmadan önce size bir kitaptan bahsetmek ve Hürriyet'ten Bekir Coşkun' un yazısından kısa bir alıntı yapmak istiyorum..
bu kitabı geçen hafta Emre Aköz Sabah gazetesindeki köşesinde de tanıtmıştı...Sefa Kaplan'in derledigi "1915'te Ne Oldu?" adli kitapta Gündüz Aktan'dan Sükrü Elekdag'a; Taner Akçam'dan Halil Berktay'a, tüm farkli görüsler dile getiriliyor. isinize gelen 'ölü' sayisini oradan seçebilirsiniz! Mesela, "En iyisini büyüklerimiz bilir" diyenler, bizim Dis Isleri mensuplarinin dile getirdigi 300 bini ... "Tarihçiler ne söylüyor" diyenler ise 600 ila 800 bini tercih edebilir. "Tamam ama Ermeniler de Türkleri, Müslümanlari kesti" diyenler için de çarpici bilgiler var kitapta.

Orhan Pamuk’un "Bu topraklarda 1 milyon Ermeni, 30 bin Kürt öldürüldü" seklindeki sözlerinden dolayi bu ödülü aldigi görüsü öne çikiyor.Bu dogru da olabilir.Ama; bu ülkede düsünce özgürlügü olsaydi, isimize gelmeyen sözleri söyleyenler yargilanmasaydi, mahkeme kapisinda linçlerle karsi karsiya gelmeselerdi... Kisacasi herkes her seyi korkusuzca tartisabilseydi, Orhan Pamuk’un böyle bir avantaji olabilir miydi?..Bilemezsiniz...Çünkü siz "Ermeni soykirimi yoktur" demeyi suç sayan Fransa’ya küfrederken, tersini söylemenin de bu ülkede çoktandir suç oldugunu akliniza bile getirmemissinizdir...Bekir Coşkun


4 yorum:

evrim dedi ki...

iyi bayramlar..:)

herackles dedi ki...

İyi bir müslüman, ötesinde bir dindar olduğum (şimdilik) söylenemez.Ama şu yazına tepki koymazsam da bundan önceki söylediklerimle çelişmiş olurum.

Bayramın anlamını bildiğin halde; "bol biralı bayramlar" şeklindeki tavrı, şaka bilse olsa, sana yakıştıramadığımı belirtmeliyim.

Sanırım, "ulan ne alak, mal mısın" vb. tepkilerin olacak ilk okduğunda ama biraz düşünürsen sana ve mücadelene yakışmadığını görürsün.

Beni anlayacağın umuduyla...

miso dedi ki...

Ben herackles'in neden senin bu bol biralı bayramlar tavrını kınadığını anlamadım. Ramazan boyunca insanlar içmez (benim öğrencilerim ağzına koymuyor, ya da çevremde oruç tutmamasına rağmen ramazan süresince içmeyen bir sürü insan var) ve bayram olduğu anda da ya evde, ya da dışarıda kafa çekerler. Mis gibi de eve dönerler. Hatta bu sene emniyet müdürlüğü bayram boyunca alkol kontrolünü arttıracak/arttırdı diye bir haber bile dinledim.
Yazışmalarınızı ben mi yanlış anladım? help!
:)

grisehirsakini dedi ki...

fotografi gorunce inanamadim.Cok cesursun.Iyi bayramlar