06 Ekim 2006

Acaba Salt, Sadece Ruhu Sevmek Mevcut mu?

" Kimsenin bir baskasını karsılıksız sevmediğini farkettim. Annem için bile bu böyle. Evet beni seviyo.. Ama benim yerimde baskası olsaydı, onu benden az sevmezdi. Acaba salt, sadece ruhu sevmek mevcut mu? Bir insanı sadece ruhu için sevebilir miyiz? " * ...Konuyu nereye bağlamak istiyorum, geçen gün ya basında ya tv de biryerde bu ülkede en sevdiğim sanatçılardan biri olan Sertap Erener, çocuk yapmayı düşündüğünü ama sokaklarda yurtlarda kimsesiz çocukları görünce bundan vazgeçtiğini, onlardan birisini evlat edinmesinin daha doğru olacağını söylemiş, doğru söze ne denir bilmiyorum.

Herkesin kendi çocuğu olmasını istediği bu ülkede yapmayı düşündüğü şey, çocuğu olmayan insanlar dışında kimsenin yapmasına pek alışık olmadığımız, daha çok gelişmiş batı ülkelerinde sorumluluk sahibi, dünya sorunlarına daha duyarlı bireylerinde gördüğümüz ulvi bir davranış..Düşünüyorumda gay değl heteroseksüel olsaydım bende Sertap gibi yapmayı düşünürdüm, illa kendim ve eşimin genleriyle çocuk yapmaktansa ki bu da bir tür ırkçılık olan genetik ırkçılığa giriyor, sevgiye muhtac ailesiz bir cocuğu evlat edinmenin daha gelişmiş bir insani duygu yada Tanrı katında daha sevap* olduğunu düşünüyorum..Gaykedi
* Burada ki sevabı, Hazreti Muhammed' in, dünyada milyarlarca değil sadece milyonla insan yaşadığı, ve savaşlarla, hastalıklarla kırıldığı bir dönemde söylediği üreyiniz lafını bugünde geçerli sanan yobazların tabiki anlamasını beklemiyorum..

Hiç yorum yok: