16 Eylül 2006


Sex

Sekste iki yetişkin insanın karşılıklı anlaşma yoluyla birbirleriyle yaptıkları her şeyin normal olduğuna inanırım. Bu tanım aslında anormal olarak görülmesi gereken seks ilişkilerini de tanımlar. 'İki yetişkin insanın karşılıklı anlaşma yoluyla gönüllü olarak girdikleri her ilişki biçimi normaldir' dedikten sonra gayet tabii çocuklar ile seksi ve hayvanlarla cinsel ilişkiyi normal tanımından otomatikman dışlıyorsunuz. Dolayısıyla bu tanımın gerçeğe uygun ve demokrat bir tanım olduğunu düşünüyorum.


İnsana ait olan birçok davranışta normal tanımı yapmak zor hatta imkansızdır. Seks de bu özellikle doğrudur. Çünkü seks insan beyninin karanlık derinliğindeki birtakım elektrikleri harekete geçirir. Ve biz, böylece bize uygun olmayan hatta tuhaf gelebilen birçok eylemi seks olarak görebiliriz. Seks, insan beyninin Pandora'nın kutusunun açıldığı andır, o anda mantık durabilir ve mantığın durması da iyidir, daha güzeldir. Siz bütün bu karmaşık denklem içinde sadece bir tek pozisyonu ve ilişkiyi normal olarak tanımlarsanız asıl anormal sizsiniz demektir....Serdar Turgut

3 yorum:

Ece dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Ece dedi ki...

Serdar Turgut, Andropozda olabilir mi?
Çok sık seks yazısı yazar oldu:)
[gerçi çoğu erkek andropoz diye birşey yok diyor ama]

delicevat dedi ki...

bir şeyleri eitketlemeye o kadar meraklıyız ki? kime göre neye göre diyesi geliyor insanın... hayvanlarla ilişkiye giren adamlara ya da kadınlara, en basitinden köydeki eşek sevicilere soralım yaptıkları şey anormal mi? normali ahlak tanımı içinde değerlendirme çabasında girmiş serdar turgut,kendince sınırını da çizmiş "yetişkin olmak"... bence bir normal sınırı çizerek savunduğu şeyle çelişkiye düşmüş... normal da ahlak gibi, hatta bütün kavramlarımız gibi görecelidir... yargılarsınız ya da yargılamazsınız ama normaliniz kimseye dayatamazsınız.