13 Eylül 2006


Nihat Genc IV


Turhan Selçuk, benim gözümde dünyanın sayılı grafik uzmanlarından biridir. müthiş bir üstad. çizgileri dünaynın en sağlam çizgileridir. ama gel gör ki, turhan selçuk 100bin tane karikatür çizdiyse, 99bin tanesi "türban". türban, türban, türban... çizeceksen yine çiz. ama açlığı da çiz, ekmeği de çiz. yok! türban da türban. vakit gazetesinin saldırgan üslubu ne kadar zararlıysa cumhuriyet'inki de o kadar zararlıdır."

romanya'da yılda bin defa petrol sondajı yapılıyormuş, bizde elli yılda bin beş yüz sondaj yapılmadı. haklılar! belki o kadar sondaj yapacak parayı bulsa, petrol da buluruz, kim bilir! ancak askeri bütçemiz ortada, yüz milyar dolarları silahlara yatırdık, durduk. tabii ki bizde sondaja para bulunmaz.benim kemalist petrolcü kardeşlerim elli yıldır halkın anasını .ikiyoruz, dağı taşı ikseydik, belki kan yerine petrol gelirdi!

Ecevit sade yaşamıyla hep örnek aldığım insandır. nicelerini gördük, hacıydı hocaydı, laikti, kemalistti... bir müddet sonra hepsi dolarlarla oynamaya başladı. ecevit bunu yapmadı. "küçük bir ev bana yeter" dedi. bugünün çocuklarına da örnek olarak göstereceğim kişidir."

Hiç yorum yok: