13 Eylül 2006


Nihat Genc III


vakit gazetesi "içlerinde en dürüstü yine de vakit gazetesi. diğerleri gibi sinsice hareket etmiyorlar. ama, vakit'in saldırgan üslubu hepimize zararlıdır. bugün vakit gazetesi'nin 10bin ya da 20bin satacağı yere, neden 100binlere ulaştığını bir düşünelim. eğer sen, türkiye'nin en çok satan gazeteleri olarak bu toprakların güzel çocuklarına makul bir anlayış, bir görüş, adamakıllı bir ideoloji sunamazsan, bu çocuklar da gider vakit okur, onun dediğini yapmak ister. böyle aklımızın almadığı işlere kalkışırlar. aklı başında adamların peşinden gideceğine, ağzında daha çok köpük olan adamların peşinden gider."

Cumhuriyet "aylardır "tehlikenin farkında mısınız?" diye dolanıp duruyor. gördük tehlikeyi. İlhan Selçuk, cumhuriyet'in başyazarı bugün çıkıp Demirel'i bize öneriyor, genç nesili arkasına alacak bir lider olarak bize sunuyor. demirel gibi, 50 yıldır türk siyasetine neler yaptığı belli bir adam hakkında söyleniyor bu. bunu söyleyen "teklikenin farkında mısınız" diyen kişi. evet, diğer tehlike bir tarafa, ben bu tehlikenin farkındayım. ilhan selçuk ki, staj yaparken gazetecilik ödülü alan, ve ödül aldığı haberi demirel'in yolsuzluk yapan yeğeni hakkında olan uğur mumcu'nun arkadaşı.


yeni şafak gazetesi,istanbul belediyesi'nden ihalelerle iş götüren birkaç müteahhitin "ulan niye bir gazetemiz yok" dediklerinden sonra ortaya çıkmıştır. etraflarına topladılar birkaç müslüman çocuğu, ki içlerinde arkadaşlarım da vardır, "vay din düşmanları şöyle yaptı, vay bize saldırdırlar" diyerek yıllarca bize bir şey anlatamadılar. işleri güçleri bu. bu müteahhit zihniyetle olacağın bu."

Hiç yorum yok: