16 Eylül 2006


Bir Türk Doktordan* Ohaa Dedirden Üç Yaşanmış Anı !

5 yıldır çocuk olmuyor diye başvuran bir çift vardı. Göbekten çocuk yapmaya çalışıyorlarmış. Gencecik aile. Ama bu eğitim-öğretim meselesi. Çünkü anne kızına, 'sen göbekten çıktın' diye anlatıyor hep.

Bir meme, tümörden ötürü çürür ve düşer mi? Bir insanın memesini kedi kaçırabilir mi? Kedi kaçırmış memeyi. Bulamadılar, getiremediler memeyi. Hem de Gemlik'te. 'Getirin de parçayı tahlil yapalım' dedik, yok getiremediler.

Üçüncü memeyi normal sanan çift: Bir kadının 3 memesi var. 50 yaşlarında. Yenişehir'den. Ağrıyor' diye geldi. Doğuştan, olabilir. Ama 50 yıldır hiç merak etmedin mi bunu? Bana verdiği cevap çok ilginçti: 'Bütün kadınların böyle değil mi?' Pes doğrusu. Kocasına döndüm. Ya amca, hiç televizyon izlemez misin? Televoleler'de filan görmez misin, 2 memeli kadınları? Ne dedi biliyor musunuz? Onların 3. memeleri arkalarında değil mi ?

* Junior Chamber International Türkiye-Genç Girişimciler Derneği'nin Türkiye'nin 10 Başarılı Genci Yarışması'nda Kişisel Başarı Ödülü'ne layık görülen Opr. Dr. Ceyhun İrgil

1 yorum:

Adsız dedi ki...

YA İNAN ARKADAŞIM HARFLERİ ÇOK ZOR SEÇİYORUM NEDEN YAZILARIN RENGİ KOYU ZATEN YAZILAR OLDUKÇA KÜÇÜK HASSAS GÖZLERİDE DÜŞÜNMEDİNMİ SENİN GÜZEL SİTEDEN MAHRUM KALMAK İSTEMİYORUM OKUYABİLMEK İSTİYORUM.